• شنبه / ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۱:۲۲
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: 99052517990
  • خبرنگار : 50187

مدیرکل آموزش و پرورش کرمان خبر داد

اول شهریور، برگزاری مانور بازگشایی مدارس استان کرمان

اول شهریور، برگزاری مانور بازگشایی مدارس استان کرمان

ایسنا/کرمان مدیرکل آموزش و پرورش کرمان گفت: مانور بازگشایی مدارس روز یکم شهریورماه ۹۹ در سراسر استان برگزار می شود.

"احمد اسکندری نسب" در نشست شورای معاونان آموزش و پرورش استان با روسای ادارات آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق از پروژه مهر به عنوان فعالیت بسیار مهم، سنگین و بی بدیل در راستای بازگشایی مدارس نام برد و گفت: شیوع بیماری کرونا پروژه مهر امسال را نسبت به سنوات گذشته متفاوت تر کرده است.

وی از برگزاری مانور سراسری  بازگشایی در روز شنبه یکم شهریورماه ۹۹ در تمامی مدارس استان خبرداد و گفت: همچنین در هر شهرستان و منطقه نیز چندین مانور نمادین بازگشایی با حضور مسئولان و دست اندرکاران امر  برگزار می شود.

رییس ستاد پروژه مهر استان با بیان اینکه امسال ۱۵ شهریور ماه ۹۹ مدارس به صورت رسمی بازگشایی و فرآیند آموزش آغاز خواهد شد، اظهار کرد: تمامی عوامل اجرایی و آموزشی باید در همه روزهای هفته در مدارس حضور داشته باشند.

اسکندری نسب ادامه داد: بر اساس تصمیم ستاد ملی کرونا، بازگشایی مدارس بر اساس سه سناریو خواهد بود که در مناطق سفید کلاس ها حضوری، در مناطق کم خطر وضعیت حضور در کلاس ها به صورت زوج و فرد و دائر بودن کلاس ها در روز پنجشبنه و در مناطق قرمز و پرخطر کلاس ها به صورت غیرحضوری و استفاده از فضای مجازی و شبکه شاد خواهد بود.

وی افزود: هرهفته یکبار قبل از بازگشایی مدارس ستاد استانی پروژه مهر استان تشکیل جلسه خواهد داد و در خصوص نحوه بازگشایی مدارس در شهرستان ها و مناطق استان تصمیم گیری خواهد کرد.

اسکندری نسب با بیان اینکه مدارس تحت هر شرایطی از ۱۵ شهریورماه ۹۹ به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز خواهد کرد، از  برگزاری دوره آموزشی و مهارت آموزی در خصوص تولید محتوای الکترونیکی برای عوامل اجرایی  و آموزشی مدارس خبر داد و گفت: آموزش نیروی انسانی و ارتقای مهارت های تولید محتوای الکترونیکی در فضای مجازی از اولویت های آموزش و پرورش استان در سال تحصیلی جاری خواهد بود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان از برگزاری دوره آموزشی ۴۸ ساعته ویژه دبیران، آموزگاران، مدیران و ... تا پایان هفته اول شهریورماه توسط اداره برنامه ریزی استان خبر داد و خاطر نشان کرد: در این دوره آموزشی معلمان با انواع مهارت های تولید محتوای الکترونیکی و نحوه استفاده از فضای مجازی آشنا خواهند شد .

 اسکندری نسب در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع ثبت نام دانش آموزان اشاره و بر ثبت نام کامل لازم التعلیمان استان تاکید کرد و گفت: براساس ضرورت مدیران مدارس علاوه بر روز های دوشنبه و چهارشنبه، روز شنبه نیز برای پیگیری ثبت نام دانش آموزان در مدارس حضور دارند.

این مقام مسئول ساماندهی نیروی انسانی را یکی دیگر از مولفه های تاثیر گذار در اجرای مطلوب پروژه مهر برشمرد و تصریح کرد: باتوجه به اعلام نتایح نقل و انتقالات، تا پایان مرداد ماه باید سازماندهی نیروها در کلیه شهرستان ها و مناطق انجام شده و براساس سامانه بکفا ابلاغ کلیه عوامل صادر شود.

اسکندری نسب از ارسال بیش از ۹۰ درصد کتب درسی به شهر ستان ها و مناطق استان خبر داد و گفت: تمامی مدارس استان کرمان که قابلیت و ظرفیت برقراری اینترنت داشته باشند تا ۱۵ شهریور ماه به خط اینترنت متصل خواهندشد.

وی در بخش پایانی سخنان خود نظارت و ارزیابی عملکرد شهرستان ها و مناطق در اجرای پروژه مهر را بسیار تاثیرگذار دانست و گفت: ناظرین استانی با حضور در شهرستان ها و مناطق باید فعالانه ضمن رصد و پایش  مسائل و مشکلات اقدامات را  ارزیابی و در سطح شهرستانها و مناطق نیز، افراد معین مسائل و مشکلات مدارس را پیگیری و در اجرای برنامه های پروژه مدارس را کمک کنند . 

انتهای پیام