• سه‌شنبه / ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۴:۳۱
  • دسته‌بندی: آسیا،خاورمیانه
  • کد خبر: 99052821003
  • خبرنگار : 71457

۲۰۰ شرکت صهیونیستی قبل از عادی سازی روابط در امارات فعالیت می‌کردند

۲۰۰ شرکت صهیونیستی قبل از عادی سازی روابط در امارات فعالیت می‌کردند

یک روزنامه اسرائیلی گزارش داد که ۲۰۰ شرکت صهیونیستی قبل از توافق عادی سازی با رژیم صهیونیستی، در امارات فعال بوده و همچنان در آنجا فعالیت می‌کنند.

به گزارش ایسنا، روزنامه تجاری کالکالیست در تل‌آویو برآورد کرد که ۲۰۰ شرکت صهیونیستی در امارات فعال بوده و همچنان فعال هستند.

این روزنامه نوشت که تحول سریعی در روابط میان اسرائیل و امارات صورت گرفته است و شواهد بسیاری درمورد این رشد سریع روابط وجود دارد. دو شرکت از ابوظبی و تل‌آویو نیز قبل از نوشتن بندهای توافق عادی‌سازی یا اعلام آن، همکاری خود را اعلام کرده بودند اما از هراس واکنش‌های منفی در خاورمیانه،‌ شرکای جاری عرب جرأت نکردند این طرح مشترک را در بیانیه‌ای مطبوعاتی عنوان کنند. چراکه آنها به این امر متهم می‌شدند که با اسرائیل عادی‌سازی کرده و به فلسطینی‌ها خیانت کرده‌اند اما آنها الان خودشان را به عنوان پیشروان عصری جدید معرفی می‌کنند.

این روزنامه تاکید کرد که مسؤولان اماراتی از سال‌ها قبل با شرکت‌های صهیونیستی همکاری می‌کنند، گویی که این همکاری میان سرمایه گذاران از دبی و تل‌آویو، امری بسیار طبیعی بوده است.

در همین حال، روزنامه Handelsblatt آلمان گزارش داد که تعدادی از شرکت‌های صهیونیستی بی‌صبرانه منتظر عادی سازی روابط دیپلماتیک میان تل‌آویو و ابوظبی هستند.

این روزنامه آلمانی نوشت که حجم صادرات اسرائیل به کشورهای حاشیه خلیج فارس به حدود دو میلیارد دلار طی چهار سال رسیده است و این بیشتر از حجم صادرات به ژاپن یا روسیه و دست کم دو سوم صادرات به آلمان است.

انتهای پیام