• چهارشنبه / ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۴:۱۳
  • دسته‌بندی: فارس
  • کد خبر: 99052921954
  • خبرنگار : 50031

مدیرعامل برق منطقه‌ای فارس و بوشهر:

برق دشتستان برای تابستان آینده تقویت می‌شود

برق دشتستان برای تابستان آینده تقویت می‌شود
عکس آرشیوی است.

ایسنا/فارس مدیر عامل شرکت برق منطقه ای استان فارس و بوشهر از ظرفیت سازی‌های جدید برای تامین برق مطمئن و پایدار در شهرستان دشتستان خبر داد و گفت: تاثیر اقدامات انجام شده، تابستان سال آینده و در افق یکساله مشهود و محسوس خواهد بود.

غلامرضا نصیری چهارشنبه ۲۹ مرداد در دیدار با فرماندار و مسئولان شهرستان دشتستان استان بوشهر، اضافه کرد: شهرستان دشتستان از مناطق اولویت دار استان بوشهر است که طرح های توسعه و تامین برق پایدار در آن با بهره گیری از همه ظرفیت‌های قانونی دنبال می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از برق منطقه‌ای فارس و بوشهر، نصیری با برشمردن طرح های در دست اجرا برای تامین و انتقال برق در این شهرستان گرمسیری، افزود: احداث  پست ۲۳۰ کیلوولت میان دشت در شهرستان دشتستان به ظرفیت ۱۶۰ مگاولت امپر و خطوط ارتباطی آن، با ۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری سال آینده افتتاح می شود.

نصیری با بیان اینکه ظرفیت پست انتقال برق دشتستان نیز با نصب یکدستگاه ترانسفورماتور ۱۶۰ مگاولت امپر به میزان  ۸۰  مگاوات آمپر افزایش خواهد یافت، گفت: تاثیر این طرح تابستان سال آینده با بهره برداری از آن بسیار محسوس خواهد بود و علاوه بر آن یک ترانسفورماتور ۸۰ مگاوات آمپر ( در ایستگاه ۲۳۰ کیلوولت برازجان ) نیز به شبکه و تاسیسات موجود اضافه می شود و ظرفیت رزرو و ذخیره برق دشتستان از ۴۰ به ۶۰ درصد افزایش می یابد .

مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای فارس و بوشهر سال ۱۴۰۰ را زمان گشایش‌های تازه در حوزه تامین و انتقال برق در شهرستان دشتستان دانست و یادآور شد: امسال هم با اجرای برخی طرح‌های افزایش ظرفیت خطوط و پست‌ها، شهرستان دشتستان و استان بوشهر با شرایط نسبتا مناسب، روزهای پر مصرف تابستان را سپری کرد و با موفقیت از اوج مصرف تابستانی در حال عبور هستیم، افزایش ظرفیت خطوط فوق توزیع و افزایش ظرفیت پست برازجان ۲، امسال رقم خورد که پایداری شبکه و تامین برق مطمئن را به دنبال داشت.

او همچنین بهره برداری از خط ۱۳۲ کیلوولت پشتکوه در شهرستان دشتستان را نیز یکی از طرح های میان مدت در تامین و انتقال برق دانست و گفت: این طرح که از شهرستان تنگستان و شهر اهرم شروع می شود و در مدت سه سال به سرانجام خواهد رسید تاثیر بسزایی در تامین و انتقال برق پایدار برای شهرستان دشتستان و مناطق پیرامون خواهد داشت.

نصیری بر لزوم فرهنگ سازی برای مصرف بهینه و صرفه جویی بیشتر و همچنین مدیریت مصرف برق در این شهرستان تاکید و اضافه کرد: در شرایطی که تامین منابع مالی برای اجرای طرح های تولید و انتقال برق با محدودیت مواجه است و اقتصاد برق و مشکلات تامین منابع مالی تنگناهایی برای اجرای طرح های جدید ایجاد کرده، خدمتگزاران مردم در شرکت برق منطقه ای با تمام توان برای ایجاد شرایط بهینه تامین و انتقال برق می کوشند، اما می طلبد شهروندان و مشترکان با مصرف بهینه و مسئولان و کارگزاران با ترویج فرهنگ مصرف بهینه خدمتگزاران مردم را در تثبیت شرایط تولید و مصرف برق یاری کنند.

مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای فارس و بوشهر با یادآوری اینکه دشتستان از مناطقی‌ست که بیشترین رشد مصرف برق را در استان بوشهردارد، گفت: قطعا مدیریت مصرف و مصرف بهینه برق و صرفه جویی بیشتر در مصرف برق در این شهرستان موجب جلوگیری از استهلاک تاسیسات و ماندگاری بیشتر سرمایه گذاری های انجام شده و حفظ زیر ساخت های شبکه و تاسیسات و ایستگاه‌های برق خواهد بود و این موضوع در بلند مدت و میان مدت تاثیر شگرفی در حفظ سرمایه های محلی و ملی دارد.

فتح الله نوروزی فرماندار شهرستان دشتستان نیز در این نشست با قدردانی از خدمات شرکت برق منطقه ای بر لزوم بهره گیری از همه ظرفیت های قانونی برای تامین برق مطمئن و پایدار در این شهرستان تاکید کرد.

نوروزی گفت: با بهره گیری از فضای همدلی و همکاری خوب بین مردم و مسئولان می توان به پیشرفت و توسعه بیشتر شهرستان دشتستان بیش از پیش امیدوار بود.

انتهای پیام