• شنبه / ۱ شهریور ۱۳۹۹ / ۰۸:۴۳
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: 99060100103
  • خبرنگار : 50033

رئیس هیئت‌ امنای آستان شاهزاده محمدوعلی(ع) نهاوند خبر داد

توسعه آستان شاهزاده محمدوعلی(ع) نهاوند با هدف کمک به محرومان

توسعه آستان شاهزاده محمدوعلی(ع) نهاوند با هدف کمک به محرومان

ایسنا/همدان رئیس هیئت‌ امنای آستان شاهزاده محمدوعلی(ع) نهاوند از توزیع ۳۵۰۰ بسته معیشتی ویژه نیازمندان شهرستان خبر داد و گفت: طرح توسعه آستان شاهزاده محمدوعلی(ع) با هدف کمک به محرومان نهاوند در دستور کار است.

وهاب رضایی‌مفرد در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اقدامات انجام‌شده طی یک سال گذشته در راستای غنی شدن برنامه‌های فرهنگ و اجتماع، اظهار کرد: رعایت قوانین و مقررات، رعایت اصل شفاف‌سازی، ایجاد تعامل و همفکری با شخصیت‌های حقیقی و حقوقی، نهادها، ادارات، ائمه جمعه و پرهیز از مسائل جناحی و گروهی از اولویت‌های ما برای خدمت به مردم است.

وی با بیان اینکه احداث سردخانه برای نگهداری مواد غذایی به ویژه بسته‌های مؤمنانه با حمایت خیر آستان حاج اصغر جهانیان در حال انجام است، خاطرنشان کرد: ایجاد سردخانه برای نگهداری مناسب از گوشت، مرغ و میوه برای توزیع سالم و هدفمند بین نیازمندان از دیگر برنامه‌های آستان مقدس است که با همت خیرین بزرگوار به‌ ویژه خانواده زنده‌یاد داریوش جهانیان در حال تکمیل شدن است و به‌زودی افتتاح خواهد شد.

رئیس هیئت‌ امنای آستان شاهزاده محمدوعلی(ع) نهاوند درباره کمک‌های مؤمنانه نیز مطرح کرد: تاکنون در بحث جمع‌آوری کمک‌های خیرین بیش از ۳۵۰۰ بسته حمایتی هر کدام به ارزش تقریبی ۵۵۰ هزار تومان طی هفت مرحله بین نیازمندان توزیع‌شده است.

وی یادآور شد: در حال حاضر پنج گروه جهادی به عناوین گروه جهادی شهید امیدی، گروه فرهنگی جهادی شهید سلیمانی، گروه رسانه‌ای جهادی عقیق۳۱۳، گروه فاطمه الزهرا(س) و گروه جهادی سلامت کاران امام رضا(ع) با آستان مقدس در حال همکاری هستند.

رضایی مفرد با اشاره به اینکه در راستای حمایت از محرومان سعی بر آن شده است که از ظرفیت اشخاص حقیقی و حقوقی استفاده شود، بیان کرد: یکی از اقدامات مؤثری که در ارتباط با ظرفیت‌های حقیقی و حقوقی انجام‌شده، اهدای هشت تُن برنج از طرف یزدان سیف، معاون وزیر صمت بود که در این راستا تاکنون ۳۰ رأس گوسفند قربانی شده با بسته‌های ۸۰۰ گرمی تا یک کیلویی بین نیازمندان توزیع‌شده است.

وی توزیع ۱۸۰ هزار عدد ماسک کاملاً رایگان، توزیع ۴۰۰ عدد بسته بهداشتی، ۴۰۰ عدد بسته میوه ویژه عید نوروز و توزیع ۱۶ هزار عدد قرص نان را از دیگر اقدامات حمایتی این آستان تاکنون عنوان کرد و گفت: در حال حاضر شاهزاده محمدوعلی(ع) نهاوند دارای ۱۸۰ خیر و ۸۵۰ خانواده نیازمند ثبت‌شده در سامانه است که ۳۵۰ خانوار دیگر نیز در دست ثبت هستند.

رضایی مفرد در ادامه از اجرای طرح توسعه آستان شاهزاده محمدوعلی(ع) در نهاوند خبر داد و اظهار کرد: یکی از اهداف بلندمدت اجرای طرح توسعه با هدف ایجاد مرکز فرهنگی آبرومند شامل زائرسرا، مجتمع فرهنگی و آموزشی و دارالشفا است که امیدواریم خیرین شهرستان در نقاط مختلف کشور ما را یاری کنند چراکه توسعه آستان موجبات حمایت هرچه بیشتر و بهتر از نیازمندان را فراهم می‌کند.

انتهای پیام