• سه‌شنبه / ۴ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۱:۰۴
  • دسته‌بندی: کردستان
  • کد خبر: 99060403207
  • خبرنگار : 50130

نخستین نیروگاه بخش خصوصی در مریوان به بهره‌برداری می‌رسد

نخستین نیروگاه بخش خصوصی در مریوان به بهره‌برداری می‌رسد

ایسنا/کردستان معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان گفت: نخستین نیروگاه بخش خصوصی که به صورت سیکل ترکیبی فعالیت می‌کند و برای ایجاد آن ۱۴۷ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده در آینده‌ نزدیک با حضور وزیر نیرو به طور رسمی افتتاح می‌شود.

خالد جعفری در جلسه شورای اداری شهرستان مریوان به پروژه‌های قابل افتتاح هفته دولت در استان اشاره کرد و اظهار داشت: ۳۸۴ پروژه اقتصادی که برای یک هزار و ۶۱ نفر شغل ایجاد کرده در این هفته افتتاح می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار با اشاره به اینکه برای افتتاح این تعداد پروژه ۴۱۷ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری انجام شده است، افزود: در بخش عمرانی هم ۴۱۰ میلیارد تومان پروژه هم در این هفته به بهره برداری می رسد.

وی با اشاره به اینکه ۱۲ پروژه شاخص با سرمایه گذاری ۹۱۰ میلیارد تومان با حضور مسوولان ارشد کشور در آینده ای نزدیک در استان به بهره برداری می رسند، گفت: هفت پروژه دیگر هم در استان که  برای اجرای آنها تاکنون ۶۲۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده تا پایان سال افتتاح خواهند شد.  

جعفری تاکید کرد: پروژه جاده سنندج - مریوان را به عنوان پروژه نخست استان برای تامین اعتبار به مرکز اعلام کردیم و امیدواریم تا پایان سال به بهره‌برداری برسد.

وی افزود: بزرگترین واحد پرواربندی گوساله در مریوان قرار گرفته و اگر امکان صادرات آن فراهم شود در بحث اشتغال و تولید ثروت دراین شهرستان بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان یادآور شد: منطقه آزاد تجاری صنعتی بانه و مریوان در مجلس شورای اسلامی تصویب و در کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام هم مطرح و از این طرح دفاع شد و امیدواریم مصوبه آن را اخذ کنیم.

انتهای پیام