• سه‌شنبه / ۴ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۳:۴۴
  • دسته‌بندی: فارس
  • کد خبر: 99060403476
  • خبرنگار : 50029

فرمانده انتظامی مرودشت:

متروکه شدن کارخانه‌ها امنیت جامعه را برهم می‌زند

متروکه شدن کارخانه‌ها امنیت جامعه را برهم می‌زند

ایسنا/فارس فرمانده انتظامی مرودشت گفت: متروکه شدن کارخانه‌ها و بیکاری کارگران امنیت جامعه را برهم می‌زند و باید در این زمینه کارهای اصولی و نه برخورد سلبی مدنظر قرار گیرد.

فرشید زینلی سه‌شنبه چهارم شهریور در دیدار رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان مرودشت، گفت: افزایش ارتباط بین دستگاه‌ها و به ویژه نیروی انتظامی و اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی موضوع مهمی است که قطعا در راستای کاهش مشکلات امنیتی و همچنین رونق و جهش تولید نقش بسزایی دارد.

به گزارش ایسنا به نقل از تعاون، کار و امور اجتماعی فارس، زینلی با بیان اینکه اگر کارگری از کار بیکار شود بار این مسئله به دوش دستگاه انتظامی و قضایی خواهد بود، افزود:،فعالیت اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی در حوزه جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی و بازگشایی آنان بسیار مهم و اثرگذار است.

زینلی خاطرنشان کرد: دستگاه‌ اجرایی متولی حوزه کار و تولید، مجموعه نیروی انتظامی و قضایی ارتباطات تنگاتنگی با هم دارند که شاید در نگاه اول مشهود نباشد اما کارکنان و کارشناسان این نهادها کاملا از آن مطلع هستند.

او با اشاره به اینکه بودجه‌های دولتی کاهش و در مقابل توقعات مردم نیز افزایش پیدا کرده، گفت: شکل گیری آسیب‌های اجتماعی به ویژه در حوزه کار و تولید قطعا دامن دستگاه‌های دیگر از جمله نیروی انتظامی را نیز خواهد گرفت.

زینلی با تاکید بر ملاک عمل بودن نظرات کارشناسی اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی در حوزه رفع اختلافات کارگری و کارفرمایی گفت: اداره کار به عنوان مرجع اصلی رفع اختلافات کارگری و کارفرمایی تاکنون عملکرد مطلوبی داشته است.

او اضافه کرد: در شرایط اقتصادی کنونی و همچنین شیوع بیماری کرونا تلاش داریم که برخوردها در حوزه انتظامی سلبی نباشد. 

زینلی خاطرنشان کرد: کارخانه‌های زیادی در سطح این شهرستان فعال هستند و امسال علیرغم وجود کرونا و مشکلات اقتصادی هنوز شاهد اعتراض، اعتصاب و یا تجمع غیرقانونی در مرودشت نبوده‌ایم که یکی از دلایل اصلی این وضعیت،عملکرد خوب دستگاه‌های متولی این حوزه بوده است.

او وجود ۲۳ اداره را در حوزه برقراری امنیت دخیل دانست و اظهار کرد: فعالیت همه این دستگاه‌ها به ویژه اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی در نهایت به برقراری امنیت در حوزه کارگری و تولید منجر خواهد شد.

زینلی افزود: اگر کارخانه‌های این شهرستان مشغول فعالیت هستند این موضوع نشان‌دهنده این است که ادارات مربوطه فعالیت خود را به خوبی انجام داده‌اند.

او دلیل اغلب مشکلات اجتماعی اعم از خودکشی، فرار از منزل، دیگر کشی و .... را بیکاری نان آور خانواده و یا مرگ او دانست و بیان کرد: بیکاری هر کارگری علاوه بر مشکلات اعضاء خانواده،باری به دوش دستگاه‌هایی مانند نیرو انتظامی خواهد گذاشت.

فرمانده نیروی انتظامی مرودشت همچنین بر انجام تعامل حداکثری با اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی این شهرستان با هدف بیکار نشدن حتی یک سرپرست خانواده تاکید کرد.

رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی مرودشت نیز در این دیدار ضمن تبریک انتصاب فرماندهی جدید انتظامی این شهرستان، گفت: این آمادگی در جهت همکاری و هم‌افزایی با پلیس برای رفع مشکلات اقتصادی و امنیتی وجود دارد.

محمد ژوبین افزود: مرودشت دومین شهرستان پرجمعیت استان فارس و حوزه انتظامی نیزی یکی از پرکارترین و مهم‌ترین بخش‌ها است که فعالیت آن بطور مستقیم با آحاد مردم جامعه ارتباط دارد.

او ادامه داد: این انتظار وجود دارد که با افزایش سطح همکاری‌ها نیروی انتظامی مرودشت پیشگام در حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی جامعه کار و تولید ظاهر شود.

ژوبین با بیان این مطلب که اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی با خیل عظیمی از مردم جامعه از بیکاران و صاحبین کسب و کارها گرفته تا کارفرما و کارآفرین ارتباط مستقیم و تنگاتنگی دارد، گفت: متاسفانه آسیب‌ها و مشکلاتی دامن گیر جامعه کار و تولید شده که باید همه نهادها با همکاری و تعامل در مسیر کاهش آن قدم بردارند.

رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی مرودشت تاکید کرد: لازم است ارتباط تنگاتنگی در حوزه امور اجتماعی،اتباع خارجی و حوادث و تنش های کارگری بین اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی با نیروی انتظامی برقرار شود تا بتوان شرایط را به نحو درستی مدیریت کرد.

او تبادل اطلاعات حوزه کارگری و کارفرمایی بین ارگان‌های دولتی متولی و نیروی انتظامی را امر بسیار مهمی دانست و گفت: متاسفانه سیستم بانکی همراهی خوبی با بدنه کار و تولید ندارد به گونه‌ای که اکنون شهرستان مرودشت علیرغم اینکه در حوزه ثبت نام و پرداخت تسهیلات مشاغل آسیب دیده از کرونا به متقاضیان در رتبه دوم استان بعد از کلانشهر شیراز قرار دارد اما عملا هنوز ۷۰ درصد اعتبارات در این حوزه به متقاضیان پرداخت نشده که بانک‌ها در این زمینه عملکرد مطلوبی ندارند.

ژوبین با تاکید بر اینکه بانک باید در خدمت تولید باشد نه منافع بانکی، گفت: در این شرایط اقتصادی حداکثر تلاش خود را انجام خواهیم داد تا کسب و کارهای زیان دیده از کرونا از رونق نیافتند.
 

انتهای پیام