• چهارشنبه / ۵ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۱:۰۳
  • دسته‌بندی: خوزستان
  • کد خبر: 99060504204
  • خبرنگار : 50300

راه‌اندازی مرکز مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی دانشجویان در دانشگاه آزاد اهواز

راه‌اندازی مرکز مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی دانشجویان در دانشگاه آزاد اهواز

ایسنا/خوزستان مدیرکل آموزش فنی‌وحرفه‌ای خوزستان از راه‌اندازی مرکز مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی دانشجویان در دانشگاه آزاد اهواز خبر داد.

عبدالنبی سواعدی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با دانشگاه آزاد خوزستان و راه‌اندازی مرکز مهارت آموزی و مشاوره شغلی دانشجویان، اظهار کرد: در دانشگاه آزاد یک مرکز مهارت آموزی و مشاوره شغلی به صورت مشترک راه‌اندازی کردیم. در این مرکز علاوه بر برگزاری دوره‌های مهارتی و انجام مشاوره و راهنمایی شغلی دانشجویان، طرح مشترکی نیز با دانشگاه پیش می‌بریم.

وی افزود: این طرح مشترک به منظور کارآفرینی، توانمندسازی و اشتغال‌پذیری دانشجویان، با یک برنامه مشخص اجرا می‌شود. دانشجویان در طول دوره تحصیلی خود علاوه بر کسب مهارت، توانمندسازی و اشتغال پذیری، با بازار کار نیز آشنا می‌شوند.

مدیرکل آموزش فنی‌وحرفه‌ای خوزستان بیان کرد: دانشگاه آزاد دارای ظرفیت‌هایی است و می‌تواند بخشی از اقتصاد دانشگاه را از شهریه خارج کند و وارد حوزه درآمدزایی و ارتباط با صنایع و موسسات شود.

سواعدی در پایان گفت: این مرکز مهارت آموزی و مشاوره شغلی دارای کارگاه‌هایی است که فضای کارگاهی و مرکز مهارت‌آموزی را دانشگاه تامین و اداره‌کل آموزش فنی‌وحرفه‌ای به تجهیز آن‌ها کمک کرده است.  

انتهای پیام