• چهارشنبه / ۵ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۶:۳۷
  • دسته‌بندی: مرکزی
  • کد خبر: 99060504747
  • منبع : نمایندگی مرکزی

معاون استاندار:

استان مرکزی و بویژه اراک در وضعیت هشدار کرونایی/به پروتکل های بهداشتی وفادار بمانید

استان مرکزی و بویژه اراک در وضعیت هشدار کرونایی/به پروتکل های بهداشتی وفادار بمانید

ایسنا/مرکزی معاون سیاسی استاندار مرکزی با بیان اینکه استان مرکزی و بویژه اراک در وضعیت هشدار کرونایی قرار دارند، گفت: این وضعیت بسیار غیرپایدار است و هرگونه بی توجهی به پروتکل های بهداشتی دوباره استان را به وضعیت قرمز بازمی گرداند.

بهروز اکرمی در گفت و گو با ایسنا، با تایید خروج استان مرکزی از وضعیت قرمز کرونایی اظهار کرد: برای اعلام وضعیت های مختلف کرونایی در استان ها شاخص های آماری مد نظر قرار می گیرد و وزارت بهداشت بر اساس این شاخص ها تغییر وضعیت را اعلام می کند، اما گرچه استان مرکزی بر اساس شاخص های آماری از وضعیت قرمز عبور کرده، اما این به معنای رفع خطر نیست و ما همچنان در وضعیت هشدار به سر می بریم.

وی با تاکید بر اینکه تغییر وضعیت کرونایی در استان مرکزی در واقع به مویی بند است، اظهار کرد: در صورت کوچکترین تخطی از پروتکل های بهداشتی و کوچکترین بی توجهی به موارد بهداشتی تاکید شده، در کوتاهترین زمان ممکن دوباره به وضعیت قرمز باز می گردیم.

اکرمی با بیان اینکه همگان اعم از مردم و مسئولان تلاش کردند تا از وضعیت قرمز خارج شویم، گفت: نباید دوباره با رفتارهای غیرمنطقی و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی به وضعیت قرمز برگردیم.

وی با اشاره به ایام محرم اظهار کرد: در این ایام نیز حفظ سلامت مردم بسیار مورد تاکید و مد نظر است، بویژه اینکه حفظ سلامت مردم دستور اکید دین ماست، پس رعایت پروتکل های بهداشتی در مراسم های این ماه بسیار ضروری است چراکه در صورت بی توجهی به رعایت پروتکل ها هیچ تضمیمنی وجود ندارد که شرایط بدتر نشود.

اکرمی از مردم استان مرکزی بویژه اراک خواست به پروتکل ها وفادار بمانند و عزاداران حسینی بیش از همیشه مسئله رعایت توصیه های بهداشتی را جدی بگیرند و گفت: با افرادی که از این موارد تخطی کنند برخورد خواهد شد .

انتهای پیام