• دوشنبه / ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ / ۰۸:۱۸
  • دسته‌بندی: مرکزی
  • کد خبر: 99061006662
  • خبرنگار : 50210

سرمایه گذاری ۴۰ هزار میلیارد ریالی در شهرک‌های صنعتی استان مرکزی

سرمایه گذاری ۴۰ هزار میلیارد ریالی در شهرک‌های صنعتی استان مرکزی

ایسنا/مرکزی سرپرست شرکت شهرک‌های استان مرکزی گفت: طی ۷ ساله اخیر بیش از ۴۰ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در شهرک‌ها و نواحی استان مرکزی صورت گرفته است.

طیب میرزایی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص عملکرد این شرکت در دولت تدبیر و امید و طی سال‌های ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۹ بیان کرد: حجم سرمایه‌گذاری‌ در واحدهای به بهره‌برداری رسیده در بازه زمانی مذکور رشد قابل قبولی داشته است به طوری که از ۲۲۱۹۳ میلیارد ریال به ۶۲۹۹۴ میلیارد ریال رسیده است.

وی با بیان اینکه تعداد واحدهای صنعتی به بهره‌برداری رسیده در سال ۱۳۹۲، بالغ بر ۱۳۸۰ مورد بوده است که در سال ۹۹ به ۱۹۲۲ واحد رسیده و تعداد قراردادهای واگذاری زمین نیز از ۲۰۰۹ واحد در سال ۹۲ به ۳۳۵۹ قرارداد رسیده است، گفت: ۲۸ شهرک و نواحی صنعتی آماده واگذاری زمین در ابتدای دولت تدبیر و امید، امروز به ۳۲ شهرک و ناحیه صنعتی افزایش یافته است.

میرزایی میزان اشتغال واحدهای به بهره‌برداری رسیده در بازه زمانی مذکور را ۶۹۳۱ نفر دانست که ۲۸۶۱۲ نفر در سال ۹۲ به ۳۵۵۴۳ نفر در سال ۹۹ رشد داشته است.

وی میزان مساحت زمین واگذار شده طی هفت ساله اخیر را ۱۲۶۷ هکتار دانست و افزود: با توجه به افزایش اراضی واگذار شده تامین زیرساخت‌ها امر بسیار مهمی است که بر این اساس میزان برق تامین شده برای شهرک‌ها و نواحی صنعتی از ۳۱۷ مگاوات در سال ۹۲ به ۵۰۶ مگاوات در سال ۱۳۹۹ رسیده است، همچنین ۲۷ شهرک و ناحیه دارای آب به ۳۳ شهرک افزایش یافته است به طوری که ۵۶۷ لیتر بر ثانیه آب درسال ۱۳۹۲ به ۷۷۱ لیتر بر ثانیه در سال ۱۳۹۹ رسیده است.

میرزایی با اشاره به برگزاری کیلینک‌های ثابت و سیار کسب و کار در سال ۱۳۹۸، بیان کرد: در سال گذشته ۴۵۰ واحد صنعتی کوچک در نمایشگاه‌های داخلی و خاری شرکت داشتند، همچنین ۷۰ واحد بهره‌برداری شده غیرفعال، راه‌اندازی شدند، ۷ واحد صنعتی دانش‌بنیان فعالیت خود را آغاز کردند و ۱۲ تور صنعتی و ۱۵۰ دوره آموزشی نیز برگزار شد.

سرپرست شرکت شهرک‌های استان مرکزی اضافه کرد: میزان مساحت فضای سبز ایجاد در شهرک‌ها و نواحی صنعتی از ۲۱۵ هکتار در سال ۹۲ به ۲۹۵ هکتار در سال ۹۹ رسیده است.