• شنبه / ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ / ۰۹:۰۹
  • دسته‌بندی: بوشهر
  • کد خبر: 99061510355
  • منبع : بوشهر

اقتصاد استان بوشهر به سمت تعاونی‌ها سوق یابد

اقتصاد استان بوشهر به سمت تعاونی‌ها سوق یابد

ایسنا/بوشهر معاون اقتصادی استاندار بوشهر با تاکید بر تقویت فرهنگ توسعه تعاون در همه سطوح جامعه گفت: باید ظرفیت‌ها و قابلیت تعاونی‌ها به جامعه شناسانده شود.

سعید زرین‌فر در آیین پانزدهمین دوره معرفی تعاونی‌های برتر استان بوشهر با بیان اینکه تعاونی‌ها نگاه مردم محور دارند افزود: باید اقتصاد استان به سمت تعاونی‌ها سوق یابد.

وی با تاکید بر نقش مهم تعاونی‌ها در کارآفرینی و اشتغال خاطرنشان کرد: تعاونی‌ها واحدهای کوچک ویژه اقتصادی هستند که در تولید ملی، کارآفرینی، اشتغال مشارکت می‌کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر با تاکید بر حمایت ویژه از تعاونی‌ها بیان کرد: باید تعاونی‌ها و نقش آن به مردم شناسانده شود تا شاهد رونق بیش از پیش آنها باشیم.

۳۲۸ تعاونی استان بوشهر مربوط به بانوان است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر نیز تعداد تعاونی‌های استان را ۳ هزار و ۱۷۸ تعاونی دانست و تصریح کرد: یک‌هزار و ۱۰۰ تعاونی معادل ۳۴ درصد در عرصه خدمات، ۹۰۰ تعاونی معادل ۲۸ درصد در حوزه کشاورزی و ۷۴ تعاونی استان بوشهر در بخش صنعت فعالیت می‌کنند.

پناه با بیان اینکه ۶۲۱ تعاونی در شهرستان بوشهر قرار دارد، افزود: پس از آن شهرستان‌های دشتی و دشتستان دارای بیشترین تعاونی هستند.

وی با بیان اینکه ۳۲۸ تعاونی استان بوشهر مربوط به بانوان است، گفت: شش تعاونی مربوط به شرکت‌های دانش بنیان است و استان بوشهر دارای ۱۵ اتحادیه تعاونی فعال است.

گفتنی است، در پانزدهمین دوره معرفی تعاونی‌های برتر ۱۰ تعاونی کارآفرین موفق استان بوشهر مورد تجلیل قرار گرفتند.

انتهای پیام