• شنبه / ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۴:۱۴
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: 99061510840
  • خبرنگار : 50190

انهدام باند فساد اقتصادی در حوزه توزیع آرد و نهاده‌های دامی؛

بازداشت ۳ نفر به اتهام پولشویی، اختلاس و تحصیل مال نامشروع در جنوب کرمان

بازداشت ۳ نفر به اتهام پولشویی، اختلاس و تحصیل مال نامشروع در جنوب کرمان

ایسنا/کرمان رییس کل دادگستری استان کرمان از کشف و انهدام یک باند فساد اقتصادی در حوزه توزیع آرد و نهاده های دامی شرکت های عشایری و اتحادیه های روستایی حواله های دولتی نانوایان در جنوب استان کرمان خبر داد.

"یدالله موحد" در تشریح جزییات این خبر اظهار کرد: در این رابطه ۳ متهم شامل رییس و کارمند یک شرکت و مسئول فروش یک کارخانه تولید آرد بازداشت شده‌اند و در خصوص سایر متهمان پرونده تحقیقات تکمیلی در حال انجام است.

رییس شورای قضایی استان کرمان با اشاره به اینکه این افراد به اتهام پولشویی، اختلاس، تحصیل مال نامشروع از طریق شبکه ای و پولشویی تحت پیگرد قضایی قرار گرفته اند،تاکید کرد: دستگاه قضایی در برخورد با مفاسد اقتصادی هیچ خط قرمزی ندارد و با افراد در هر پست و جایگاهی بدون اغماض برخورد می کند.

موحد اضافه کرد: این شبکه با استفاده از دریافت حواله های دولتی تخصیصی به عشایر و روستائیان و نانوایان و فروش آن ها به شبکه های دلال در بازار آزاد با استفاده از جعل در ۶ سال گذشته بالغ بر ۲ میلیون ۲۵۲ هزار و ۸۴۰کیلوگرم آرد و ۶۹۸ هزار و ۲۶ کیلوگرم نهادههای دامی یارانه ای عشایر و روستائیان را وارد بازار آزاد کرده و حقوق عشایر و روستائیان را تضییع نموده اند.

رییس کل دادگستری استان کرمان خاطر نشان کرد: گردش وجه حاصل از فروش خارج از شبکه آرد و نهاده های دامی یارانه ای این شبکه در مجموع بالغ بر ۳۸ میلیارد ریال بوده است.

انتهای پیام