• یکشنبه / ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۱:۵۹
  • دسته‌بندی: یزد
  • کد خبر: 99061611550
  • خبرنگار : 50216

در حاشیه افتتاح کتابخانه پروین اعتصامی؛

افتتاح کتابخانه مرکزی یزد پس از ۲۵ سال چه وقت است؟

افتتاح کتابخانه مرکزی یزد پس از ۲۵ سال چه وقت است؟

ایسنا/یزد مدیر کل نهاد کتابخانه‌های استان یزد در حاشیه افتتاح کتابخانه پروین اعتصامی، به طرح کتابخانه‎ مرکزی به عنوان اصلی‌ترین طرح نهاد کتابخانه‌ها اشاره کرد و گفت: این کتابخانه در شرایط مناسب استان و کشور افتتاح خواهد شد.

«فاطمه دوست فاطمی‌ها» عصر دیروز در حاشیه افتتاح کتابخانه پروین اعتصامی در شهر حمیدیا یزد که با حضور استاندار یزد برگزار شد، در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا راجع به مشخصات و ویژگی‌های این کتابخانه، اظهار کرد: کتابخانه پروین اعتصامی با سرمایه‌گذاری شش میلیارد ریال توسط شهرداری حمیدیا در متراژ ۳۰۲ مترمربع ساخته شده و تجهیز ان نیز توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی استان با اعتبار سه میلیارد ریال انجام شده است.

وی در مورد علت تعویق در افتتاح طرح کتابخانه‎ مرکزی یزد که پس از قریب ۲۵ سال آماده بهره‌برداری شده است، گفت: این کتابخانه به عنوان اصلی‌ترین طرح نهاد کتابخانه‌ها که بیش از هشت هزار مترمربع زیربنا دارد، در شرایط مناسب استان و کشور افتتاح خواهد شد.

این مسئول در مورد دیگر طرح‌های این نهاد نیز تصریح کرد: سالن چند منظوره «نگین» به عنوان یکی از طرح‌های دیگر نهاد کتابخانه‌ها در محل گذر فرهنگ و هنر شهر یزد در حال تکمیل است که در صورت مساعد بودن شرایط و با رعایت پروتکل‎های بهداشتی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

دوست فاطمی‌ها از طرح کتابخانه سیار بهاباد نیز یاد کرد و گفت: این کتابخانه سیار که با اعتبار ۶۰۰ میلیون تومان خریداری و تجهیز شده، تمام روستاهای شهرستان بهاباد را پوشش خواهد داد.

مدیر کل نهاد کتابخانه‌های استان با اشاره به طرح‌های دیگر این نهاد در پایان خاطرنشان کرد: طرح‌های دیگری مانند تجهیز، نوسازی و موارد دیگری مانند بهسازی کتابخانه شاهدیه نیز در دست پیگیری است.

یاداور می‌شود؛ کتابخانه عمومی پروین اعتصامی پیش از این با نام «ایثار» در محله نجف‌آباد یزد فعالیت می‌کرد که با همت شهرداری و نهاد کتابخانه‌های عمومی، هم‌اکنون در کنار پارک عسکریه این محله راه‌اندازی شده و به اهالی نجف‌آباد ارائه خدمت می‌کند. این کتابخانه در حال حاضر ۶۷۰ عضو فعال دارد و ۸ هزار و ۹۰۰ جلد کتاب نیز در مخزن آن موجود است.

انتهای پیام