• دوشنبه / ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۰:۳۸
  • دسته‌بندی: اردبیل
  • کد خبر: 99062417957
  • منبع : نمایندگی اردبیل

راه اندازی 70 گلخانه مقیاس کوچک در شهرستان خلخال

راه اندازی 70 گلخانه مقیاس کوچک در شهرستان خلخال

ایسنا/اردبیل فرماندار شهرستان خلخال گفت: درسال‌جاری برای راه‌اندازی ۷۰ گلخانه مقیاس کوچک نیز پروانه احداث صادر شده است.

فریدون بابایی 24 شهریور با بیان این مطلب اظهار کرد: شهرستان خلخال به عنوان پایلوت اجرای طرح گلخانه‌های مقیاس کوچک در استان اردبیل انتخاب شده است.

فرماندار خلخال اضافه کرد: در این طرح گل‌خانه‌های کوچک مقیاس در مساحت‌های کمتر از ۳۰۰ مترمربع در داخل محدوده شهر و روستا  احداث می‌شود.

به گفته وی علاوه بر توسعه گلخانه‌های بزرگ این منطقه به ۵.۵ هکتار درسال‌جاری برای راه‌اندازی ۷۰ گلخانه مقیاس کوچک نیز پروانه احداث صادر و تعدادی از آنها مورد بهره برداری قرار گرفته است.

بابایی ادامه با اشاره به موفق آمیز بودن تولید گیاهان دارویی در این شهرستان، گفت: هم‌اکنون با افزایش سطح زیر کشت زعفران نام خلخال در لیست شهرستان‌های تولیدکننده این محصول گران بها قرار گرفته است.

وی با اشاره به محدویت فصل‌کاری در خلخال و محدودیت زمانی جذب اعتبارات عمرانی خواستار سرعت عمل مدیران اجرایی در جذب اعتبارات و اجرای پروژه‌های عمرانی قبل از شروع فصل سرما در این منطقه شد.

فرماندار خلخال اضافه کرد: افزایش قابل توجه ساخت و سازها و جلب نظر سرمایه‌گذاران مناطق مختلف کشور برای سرمایه گذاری آینده روشنی را برای مردم این شهرستان ترسیم می‌کند.

به گزارش گروه دریافت ایسنا، بابایی تصریح کرد:  تحول مهمی در بخش کشاورزی و دامداری این منطقه ایجاد شده و ادامه این روند برای رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال در این بخش امید بخش است.

انتهای پیام