• دوشنبه / ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۲:۲۷
  • دسته‌بندی: گیلان
  • کد خبر: 99062418134
  • خبرنگار : 50041

افزایش ۱۰ درصدی کشت دوم در گیلان

افزایش ۱۰ درصدی کشت دوم در گیلان

ایسنا/گیلان مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: کشت دوم در شالیزارهای گیلان امسال نسبت به سال گذشته ده درصد بیشتر است.

ابراهیم اکبرزاده در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه با پایان برداشت برنج در شالیزارهای گیلان، کشت دوم محصولات کشاورزی در ۱۳۵ هزار هکتار از شالیزارهای گیلان آغاز شده است، گفت: کشت دوم علاوه بر اینکه موجب ارتقای درآمد کشاورزان می‌شود، بر میزان تولید محصولات کشاورزی استان نیز می افزاید.

وی افزود: افزایش درآمد کشاورزان موجب افزایش انگیزه جوانان روستایی برای ماندگاری در روستاها می‌شود و امسال خوشبختانه کشاورزان بیشتری در گیلان نسبت به سال گذشته آستین‌های همت را برای پرورش راتون و کشت دوم محصولات در شالیزارها بالا زده‌اند.

 اکبرزاده ادامه داد: با توجه به مساعد بودن شرایط آب و هوایی و بارش های مناسب، پیش‌بینی می‌شود، امسال در کشت دوم محصولات خوبی از شالیزارهای گیلان برداشت و به بازارها روانه شود.

 وی گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال در قالب کشت دوم در شالیزارهای گیلان حدود ۴۰۰ هزار تن محصول به ارزش بیش از ۳ هزار میلیارد تومان تولید شود.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی گیلان تصریح کرد: شالیکاران گیلانی هر سال پس از برداشت برنج در شالیزارهای خود راتون پرورش می‌دهند و در بخشی از شالیزارها هم شبدر، حبوبات، گندم، کلزا و سبزیجات غده ای می کارند.

وی گفت:کشاورزان گیلانی برداشت محصولات کشت دوم را برحسب نوع کشت اردیبهشت سال آینده به پایان می‌رسانند.

انتهای پیام