• دوشنبه / ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۵:۵۹
  • دسته‌بندی: صنفی، فرهنگی
  • کد خبر: 99062418436
  • خبرنگار : 71567

مدیران فرهنگی در خط مقدم فعالیت‌های فرهنگی قرار دارند

مدیران فرهنگی در خط مقدم فعالیت‌های فرهنگی قرار دارند

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در مراسم تقدیر مدیران فرهنگی دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی از معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت عنوان کرد: مدیران فرهنگی در خط مقدم کار فرهنگی در سطح دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی هستند و رسالت مهمی بر دوش آن‌ها قرار دارد.

به گزارش ایسنا، طی مراسمی مدیران فرهنگی دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی از دکتر سیماسادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت تقدیر و تجلیل به عمل آوردند. در این مراسم که به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی با حضور نماینده دانشکده علوم پزشکی انجام شد، دکتر سید عابدین حسینی مشاور معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، دکتر حسن زائری‌لطف مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت و محمدرضا الهی مدیر فرهنگی دانشکده آبادان حضور داشتند.

دکتر الهی مدیر فرهنگی دانشکده آبادان در این مراسم ضمن تقدیر از فعالیت‌های معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت از سوی مدیران فرهنگی دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی بیان کرد: خوشبختانه با پیگیری‌ها و حمایت دکتر سیماسادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و مشاور اجرایی او دکترسیدعابدین حسینی آهنگری ۳ میلیارد تومان به ۶۰ دانشکده و دانشگاه علوم پزشکی کمک شد تا این مبلغ تنها بابت تجهیز فضاهای تشکل‌ها، انجمن‌ها و کانون‌هایی که در اختیار دانشجویان قرار دارد صرف شود.

وی گفت: در آخرین اجلاس مدیران فرهنگی پیشنهاد استفاده از ردیف‌ بودجه‌های ابلاغی برای کمک به دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی ارائه شد و خوشبختانه در مدت کوتاهی از این محل به مدیران فرهنگی دانشگاه‌ها کمک شد و زودتر از تصور ما این موضوع جامه عمل پوشید. با وجود محدویت‌های گسترش کرونا در کشور این کمک فرهنگی بسیار ارزشمند است و خوشبختانه این کمک به دست مدیران فرهنگی رسید. در حال حاضر به دلیل شیوع ویروس کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی به نمایندگی از تمام مدیران فرهنگی دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی مراتب تقدیر و تشکر همکارانم را ابلاغ می‌کنم.

مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت نیز در این مراسم کمک معاونت فرهنگی و دانشجویی برای تجهیز فضاهای فرهنگی را را بی‌سابقه خواند و گفت: ما همیشه موضوعات مختلف را به مباحث فرهنگی گره می‌‍زنیم اما سرمایه‌گذاری مشخصی برای آن انجام نمی‌دهیم. خوشبختانه مبالغی بابت تجهیز فضاهای تشکل‌ها، انجمن‌ها و کانون‌های فرهنگی تزریق شد تا دانشجویان ما بدانند که تجهیز فضاهای فرهنگی آن‌ها دغدغه وزارتخانه است.

زائری‌لطف اضافه کرد: در اختیار داشتن فضای مستقل فرهنگی موجب مشارکت و شور و نشاط بین دانشجویان شده و به نوعی اتاق فکر دانشگاه محسوب می‌شود. دکتر لاری تاکید داشتند که ما باید عرصه را برای فعالیت دانشجویان باز کنیم و بر این اساس به این سمت وسو حرکت کردیم. اعتقاد داریم حرکت‌های فرهنگی منسجم و مدون مانعی در برابر آسیب‌های اجتماعی است.

این کمک اولین مرحله از کمک‌های معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت است و در آینده نیز این کمک‌ها از ردیف بودجه‌های ابلاغی ادامه خواهد داشت

دکتر سیما سادات لاری نیز ضمن تقدیرو تشکر از فعالیت‌های اثربخش مدیران فرهنگی چه درایام کرونا و چه در مواقع عادی در سطح دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی گفت: این کمک اولین مرحله از کمک‌های معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت است و در آینده نیز این کمک‌ها از ردیف بودجه‌های ابلاغی ادامه خواهد داشت.

وی افزود: مدیران فرهنگی در خط مقدم کار فرهنگی در سطح دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی هستند و رسالت مهمی بر دوش آن‌ها قرار دارد. ما نیز برای رفع مشکلات آن‌ها از ارسال کمک‌های مادی و فرهنگی دریغ نداریم.

به گزارش مفدا، در این مراسم لوح تقدیر و یک «دله قهوه» که نماد مهمان‌نوازی عشایر عرب خوزستان محسوب می‌شود به دکتر لاری تقدیم شد.

انتهای پیام