• سه‌شنبه / ۲۵ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۲:۵۱
  • دسته‌بندی: اردبیل
  • کد خبر: 99062519084
  • منبع : نمایندگی اردبیل

استاندار اردبیل:

حمایت از واحدهای کوچک اقتصادی و اشتغالزا در دستور کار دولت است

حمایت از واحدهای کوچک اقتصادی و اشتغالزا در دستور کار دولت است

ایسنا/اردبیل استاندار اردبیل گفت: در راستای رونق اقتصادی و اشتغال در منطقه حمایت از واحدهای کوچک تولیدی در نواحی صنعتی در دستور کار دولت قرار گرفته است.


اکبر بهنامجو 25 شهریور در جلسه شورای اقتصاد استان اردبیل اظهار کرد: با حمایت از ایجاد واحدهای صنعتی کوچک در استان اردبیل اشتغالزایی در این واحدها افزایش یافته است.
وی خاطرنشان کرد: ناحیه صنعتی رضی از جمله نواحی صنعتی استان است که در دو سال اخیر واحدهای مختلفی در آن ایجاد شده است و در هفته تعاون سالجاری نیز شاهد بهره‌برداری از چند واحد صنعتی در این ناحیه بودیم.
رئیس شورای اداری استان اردبیل گفت: در این ناحیه صنعتی که از سال ۸۸ ایجاد شده بود،  تا سال ۹۷ هیچ واحد تولیدی راه‌اندازی نشده بود که با افتتاح واحدهای تولیدی که به صورت تعاونی از محل جذب تسهیلات اشتغال روستایی احداث شده‌اند، این ناحیه رونق گرفته است.
بهنامجو بیان کرد: در حال حاضر ۱۴ قرار داد احداث واحد تولیدی و صنعتی در این واحد منعقد شده که سه مورد به بهره برداری رسیده و مابقی واحدها در حال اجرا هستند.
وی تصریح کرد: یکی از واحدهای بهره‌برداری شده واحد تولید پوشاک است که در فاز اول برای ۷۵ نفر اشتغالزایی کرده و در مرحله بعد این تعداد را به ۱۵۰ نفر می‌رساند.
استاندار اردبیل با اشاره به اینکه واحد تولیدی نئوپان با ۱۰۰ نفر اشتغالزایی و واحد رزین با ۳۵ نفر اشتغال دیگر واحدهای صنعتی فعال در این ناحیه است، افزود: در کنار حمایت از واحدهای صنعتی بزرگ در شهرک های صنعتی استان، با فعال‌سازی نواحی صنعتی و حمایت از واحدهای تولیدی کوچک اشتغالزایی و صنایع کوچک نیز شتاب می‌گیرد.
بهنامجو با اشاره به سفر معاون وزیر صنعت به استان در هفته گذشته از اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان برای تجهیز تمام شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان خبر داد.
وی گفت: صدور مجوز پنج پست برق ۶۳ برای پنج شهرک و ناحیه صنعتی استان از دیگر مصوبات و ره آورد سفر معاون وزیر صمت به استان بود.
رئیس شورای برنامه‌ریزی استان اردبیل بیان کرد: هزینه هر پست ۶۳ برق حدود ۴۵ میلیارد تومان بوده که هزینه آن به صورت مشترک توسط شهرک‌های صنعتی، اعتبارات دولتی و شرکت برق پرداخت می‌شود.
بهنامجو با اشاره به تحقق حقوق مالکیت اراضی عشایر در محدوده کشت و صنعت مغان و پارس گفت: واگذاری اسناد مالکیت اراضی عشایر در هیات دولت مصوب شده است.

وی اظهار کرد: عشایر جایگاه ویژه‌ای در حراست از مرزها در استان دارند واقدامات احقاق حقوق اراضی عشایر از سال ۸۷ شروع شده بود.
بهنامجو تصریح کرد: کسانی که در محدوده کشت و صنعت‌ها از لحاظ واحد مسکونی مالکیت و سند و حقوق عرفی دارند، بررسی و سند مالکیت صادر می‌شود.
وی بیان کرد: ۱۲ روستا در محدوده کشت و صنعت مغان و چند روستا در کشت و صنعت پارس وجود دارد که با تعامل دستگاه‌های اجرایی، استانداری و مجموعه کشت و صنعت‌ها سند مالکیت این اراضی تا زمان کشت بهاره به صاحبانشان واگذار می‌شود.
استاندار اردبیل با بیان اینکه استان اردبیل در حال حاضر در وضعیت زرد کرونا قرار دارد، بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای جلوگیری از حرکت به سمت قرمز تاکید کرد.
انتهای پیام