• سه‌شنبه / ۲۵ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۴:۲۰
  • دسته‌بندی: البرز
  • کد خبر: 99062519222
  • خبرنگار : 50024

/این خبر اصلاح شد/

تجمع ۱۳ آبان برگزار خواهد شد

تجمع ۱۳ آبان برگزار خواهد شد

ایسنا/البرز رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی البرز گفت: بنای شورای هماهنگی بر این است حتما مراسم روز ۱۳ آبان با حضور تمامی اقشار برگزار شود.

حجت الاسلام و المسلمین محمدحسین روحی یزدی، روز سه‌شنبه ۲۵ شهریور در نشست خبری با موضوع برگزاری مراسم ۱۳ آبان، با اشاره به شیوع ویروس کرونا افزود: با رعایت شیوه نامه‌ها و دستورالعمل‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا، مراسم ۱۳ آبان همزمان با ولادت پیامبر اسلام (ص) و امام صادق (ع)، گرامیداشت روز مبارزه با استکبار جهانی وروز دانش آموز با شکوه هرچه بیشتر برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: یکی از جهات شکوه بخشیدن به این مراسمات در خصوص اهانتی است که چندی پیش به ساحت پیامبر اکرم (ص) شده بود.

وی در خصوص برگزار نشدن مراسم پیاده روی اربعین نیز خاطر نشان کرد :یکی از محرومیت‌های تشیع در برگزاری مراسم اربعین است و باید شعائر عاشورا و امام حسین حفظ شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی البرز یکی از ویژگی‌های اربعین را برگزاری تجمعات توسط اقشار مختلف شیفته امام حسین خواند و تصریح کرد: شعار شاخص در پیاده روی اربعین هیهات من الذله است که متاسفانه این کنگره عظیم امسال برگزار نمی‌شود اما مردم ما و ملت ایران باید تمام تلاش خود را در بزرگداشت اربعین و احیای شعارهای امام حسین (ع) داشته باشند.

حجت الاسلام روحی یزدی بیان کرد: روز ۱۳ آبان هم به نوعی روز ملی مبارزه با استکبار و احیا کننده شعار امام حسین (ع) است؛ از این جهت بنای شورای هماهنگی بر این است حتما این مراسم، روز ۱۳ آبان با حضور تمامی اقشار برگزار شود و همه اقشار احساس کنند در برگزاری مراسم سهیم هستند.

وی در ادامه به انجام عملیات عمرانی در میدان جمهوری اشاره کرد و افزود: میدان جمهوری به لحاظ وضعیت جغرافیایی و دارا بودن دو بلوار پاسخگوی حجم زیاد جمعیت مردم بود اما متاسفانه امکان برگزاری تجمع در این میدان و بلوار وجود ندارد.

وی همچنین از برگزاری تجمع در شهرستان‌ها همزمان با ۱۳ آبان خبر داد و افزود: این اقدام باید با رعایت پروتکل های بهداشتی باشد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در ادامه با تاکید بر آشنایی نسل جوان با ارزش های انقلاب گفت: نسل جدید از گذشته تاریخ ایران بی خبرند و دشمنان از این خلا و بی اطلاعی نسل جدید نسبت به گذشته به خوبی استفاده کرده و فعالیت می‌کنند، امروز مهمترین وظیفه ما در خصوص انتقال این مفاهیم به نسل امروز است.

این مسئول در پایان افزود: البرز تنها استانی است که کمیته فضای مجازی دارد و مسئول آن صدا و سیما استان است و در حال حاضر یکی از مهم ترین فرصت‌ها استفاده از فضای مجازی است و از این ظرفیت نهایت استفاده را در بحث اطلاع رسانی خواهیم برد.

برگزاری نشست‌های بصیرتی، انتشار وصایای شهدای دانش آموز، برگزاری مسابقه کتابخوانی، نواختن زنگ استکبار ستیزی با تدابیر لازمه از سوی آموزش و پروش، برگزاری مسابقه‌‍های فرهنگی از دیگر ویژه برنامه‌های ۱۳ آبان است.

اصلاحیه: گفتنی است این خبر با عنوان «راهپیمایی ۱۳ آبان برگزار خواهد شد» منتشر شده بود که در اصلاحیه عنوان به «تجمع ۱۳ آبان برگزار خواهد شد» تغییر کرد.

انتهای پیام