• سه‌شنبه / ۲۵ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۴:۲۱
  • دسته‌بندی: زنجان
  • کد خبر: 99062519223
  • خبرنگار : 50163

/اعلام نتایج کنکور و دغدغه انتخاب رشته/

نظارت کامل بر مراکز انتخاب رشته وجود داشته باشد

نظارت کامل بر مراکز انتخاب رشته وجود داشته باشد

ایسنا/زنجان فرماندار ابهر گفت: با توجه به نزدیکی زمان اعلام نتایج کنکور باید نظارت کامل بر روند کار مراکز انتخاب رشته وجود داشته باشد.

وجیه‌الله نوروزی ظهر امروز (۲۵ شهریورماه) در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان ابهر، با اشاره به نزدیک شدن به ایام اعلام‌ نتایج‌ کنکور سراسری و دغدغه خانواده‌ها در زمینه هدایت تحصیلی فرزندان‌شان، یادآور شد: با توجه به حساسیت این موضوع، باید نظارت کامل بر مراکز مشاوره وجود داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه مشاوره خوب و انتخاب رشته صحیح، می‌تواند مسیر آینده یک دانش‌آموز را تعیین کند، عنوان کرد: متاسفانه در برخی از مواقع، شاهد سوءاستفاده برخی از موسسات در زمینه مشاوره تحصیلی هستیم.

فرماندار ابهر، با بیان اینکه در مشاوره‌های تحصیلی که به دانش‌آموزان داده می‌شود، باید تصویری از آینده شغلی رشته انتخاب شده نیز به آنان ارائه شود، یادآور شد: باید به دانش‌آموزان کمک کرد تا از طریق انتخاب رشته درست آینده خوبی را برای خود رقم بزنند.

این مسئول با تاکید بر اینکه باید از ازدحام والدین و دانش‌آموزان در مراکز مشاوره جلوگیری شود، اضافه کرد: پروتکل‌های بهداشتی با توجه به شیوع کرونا باید حتما در این مراکز رعایت شود.

نوروزی با اشاره به دغدغه والدین از حضور فرزندان‌شان در مدارس با توجه به شیوع کرونا، تصریح کرد: همه ما در مقابله با این بیماری مسئول هستیم و باید هنر مدیریت با این بحران را نیز داشته باشیم.

وی بر ضرورت اهتمام بیشتر برای آموزش رعایت پروتکل های بهداشتی به دانش‌آموزان نیز تاکید کرد و یادآور شد: با آموزش‌های مناسب، دانش‌آموزان به عنوان همیاران سلامت در خانواده‌ها می‌توانند پیام‌آور سلامت باشند.

این مسئول با اشاره به اهتمام خانواده‌ها در آموزش پروتکل‌های بهداشتی به دانش‌آموزان، بیان کرد: از ظرفیت خیرین نیز می‌توان در تامین اقلام بهداشتی مدارس بهره گرفت.

نوروزی با اشاره به نرخ بالای باسوادی در ابهر، اظهار کرد: برای جذب بیشتر افراد به حوزه سوادآموزی اطلاع‌رسانی و تبلیغات بسیار موثر است.

این مسئول با اشاره به وجود واحدهای تولیدی خوب در ابهر، گفت: با هماهنگی ارگان‌های مرتبط می‌توان کم‌سوادانی که در این واحدها در حال فعالیت هستند، تحت پوشش آموزش‌های سوادآموزی قرار داد و در این راستا اتخاذ سیاست‌های تشویقی نیز می‌تواند موثر باشد .

در ادامه این جلسه رئیس آموزش و پرورش ابهر نیز به دغدغه خانواده‌ها در مورد انتخاب رشته فرزندان‌شان با توجه به اعلام نتایج کنکور اشاره کرد و افزود: متاسفانه همه ساله شاهد سودجویی برخی از موسسات انتخاب رشته هستیم.

عباس عزیزخانی با بیان اینکه امسال بیش از ۲۰۰۰ نفر در ماراتون کنکور ابهر با هم به رقابت پرداختند، یادآور شد: تعرفه هدایت تحصیلی بین ۸۰ و ۱۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است، اما به آموزش و پرورش شهرستان‌ها اختیار تعیین مبلغ بین مواد مبالغ اعلام شده نیز داده شده است.

این مسئول با تاکید بر اینکه حفظ سلامت دانش‌آموزان با توجه به شرایط کرونایی از اولویت‌های آموزش و پرورش است، ادامه داد: تعداد دانش‌آموزان در کلاس‌های درس نباید بیشتر از ۱۵ نفر باشد.

وی با اشاره به بهره‌گیری از ظرفیت شبکه شاد برای آموزش‌های غیرحضوری، اضافه کرد: محتوای بسیاری از کتب نیز در قالب سی‌دی و فلش تهیه شده تا در اختیار دانش‌آموزان قرار گیرد که دسترسی به اینترنت و یا گوشی‌های هوشمند ندارد.

این مسئول  ادامه داد: هیچ الزامی برای حضور دانش آموزان در کل درس نیست  و در بازگشایی و در ادامه روند مدارس نیز تابع دستورات وزارتی هستیم.

انتهای پیام