• چهارشنبه / ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ / ۰۸:۴۵
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: 99062619679
  • خبرنگار : 50187

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان عنوان کرد

آموزش حضوری اولویت اصلی آموزش و پرورش/ اختصاص سرانه بهداشتی به مدارس استان کرمان

آموزش حضوری اولویت اصلی آموزش و پرورش/ اختصاص سرانه بهداشتی به مدارس استان کرمان

ایسنا/کرمان مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه آموزش حضوری اولویت اصلی آموزش و پرورش است از واریز بیش از ۴۸ میلیارد ریال سرانه بهداشتی به حساب مدارس سراسر استان خبر داد.

"احمد اسکندری نسب" در حاشیه جلسه در نشست شورای اطلاع رسانی استان کرمان اظهار کرد: تعامل و همکاری با آموزش و پرورش لازمه ارتقا کیفیت فعالیت های آموزشی و پرورشی در استان است.

وی با بیان اینکه گفتمان بازگشایی مدارس در حال حاضر به یکی از مهم‌ترین گفتمان‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در کشور تبدیل شده است اظهار کرد: نقش حیاتی و منحصر به فردی که مدارس در جامعه ایفا می‌کنند، بازگشایی و استمرار فعالیت مدارس را یکی از مهم‌ترین اولویتهای جوامع قرار داده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه در استان پهناور کرمان کلاس های درس حضوری در تمامی مدارس استان با حضور ۱۰۰ درصدی همکاران فرهنگی در حال برگزاری است خاطر نشان کرد: میانگین درصد استقبال دانش آموزان از این کلاس ها حدود ۶۰ درصد می باشد.

اسکندری نسب گفت: با توجه به وجود ۷۱۰ مدرسه زیر ده نفر، ۱۵۸۲ مدرسه دارای ۱۱ تا ۵۰ نفر دانش آموز و ۱۰۰۰ مدرسه دارای ۵۰ تا ۱۰۰ دانش آموز در استان برگزاری کلاس های حضوری در مدارس کم جمعیت استان آسان تر است به گونه ای که بر اساس بررسی صورت گرفته در ادارات آموزش و پرورش درصد استقبال دانش آموزان در مدارس روستایی و کم جمعیت بین ۹۲ تا ۱۰۰ درصد است.

وی افزود: در مدارس پرجمعیت برای حفظ سلامتی دانش آموزان و ایجاد امنیت روانی برای خانواده ها، کلاس ها به صورت گروه بندی با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در حال برگزاری است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در ادامه گفت: اطلس آموزشی (بررسی دسترسی دانش آموزان به آموزش مجازی، تلویزیونی، بسته های یادگیری محور و حضوری) برای تمامی دانش آموزان با محوریت مدرسه تهیه شده است و روند آموزش براساس امکانات دانش آموزان در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه ۸۹ درصد دانش اموزان استان از برنامه های تلویزیونی استفاده می کنند و ۷۲ درصد دانش آموزان امکان استفاده از شبکه شاد را دارند گفت: خوشبختانه آموزش حضوری بسیاری از مشکلات آموزش و پرورش را در مناطق دوردست استان با توجه به حضور قریب ۱۰۰ درصدی دانش آموزان در کلاس های درس  مرتفع کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه حفظ سلامتی دانش آموزان و فرهنگیان عزیز اولویت اصلی آموزش و پرورش است از واریز ۴۸ میلیارد و ۱۳۰ میلیون ریال سرانه بهداشتی به حساب مدارس از فروردین ۹۹  جهت گندزدایی و ضد عفونی نمودن مدارس سراسر استان  خبر داد و اظهار کرد: ارزیابی روزانه رعایت پروتکل بهداشتی در مدارس توسط مراقبان سلامت و خانه های بهداشت در مدارس روستایی صورت می گیرد ضمن آنکه بازدید سرزده از مدارس توسط تیم های نظارت و ارزیابی در سراسر استان در دستور کار است.

انتهای پیام