• چهارشنبه / ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ / ۰۸:۵۰
  • دسته‌بندی: زنجان
  • کد خبر: 99062619684
  • خبرنگار : 50165

استاندار زنجان عنوان کرد

لزوم ورود آیتم تکریم مردمی به جشنواره شهید رجایی

لزوم ورود آیتم تکریم مردمی به جشنواره شهید رجایی

ایسنا/زنجان استاندار زنجان گفت: بهتر است در جشنواره شهید رجایی، آیتم تکریم مردم نیز لحاظ و در نقشه راه گنجانده شود.

فتح‌الله حقیقی شامگاه دیروز (۲۵ شهریورماه) در شانزدهمین جشنواره شهید رجایی ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، اظهار کرد: همه روزها به‌ویژه هفته دولت فرصت خوبی است تا به توصیه‌های امام راحل و رهبر معظم انقلاب توجه جدی شده و مسئولان به ملت گزارش عملکرد ملموس و واقعی دهند تا نقاط ضعف و قوت عملکردها توسط خود مردم بیان شود.

وی با تاکید بر اینکه باید نقشه‌ راه داشته باشیم، افزود: نقشه راه از این جهت ارزشمند است که عمل بر اساس آن موجب رسیدن به اهداف ترسیم‌ شده و در پایان هر اقدامی نیز می‌توان برای مردم عملکرد ارائه داد.

این مسئول ادامه داد: بهتر است در جشنواره شهید رجایی بر اساس مقول‌هایی که ارزیابی انجام می‌شود، آیتم تکریم مردم نیز لحاظ و در نقشه راه گنجانده شود.

نماینده عالی دولت در استان زنجان با بیان اینکه نقشه راه با هدف به نتیجه رساندن پروژه‌ها ترسیم می‌شود، گفت: در شروع کار به‌عنوان تکریم مردم این مقوله را نیز لحاظ کنیم و بررسی شود که مردم را به معنای واقعی در نظام جمهوری اسلامی که ائمه‌اطهار ( ع) و مقام معظم رهبری تاکید کرده‌اند، تکریم کنیم‌ و در پایان، شاخص‌ها و اقدامات انجام شده برای مردم را گزارش دهیم.

حقیقی تصریح کرد: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان از هم‌اکنون علاوه ‌بر نقشه راهی که دستگاه‌های اجرایی را مورد ارزیابی قرار می‌دهد، به ‌عنوان تکریم مردم نیز مصداق‌هایی را لحاظ کند که قابل ارزیابی باشد. بخشی از امتیاز این مقوله توسط مردم، ارباب‌رجوع و رسانه‌ها داده شود؛ چراکه این اقشار نیز باید در انتخاب مدیر و دستگاه برتر نقش درستی داشته باشند.

استاندار زنجان خاطرنشان کرد: باید بتوانیم برای تکریم مردم نیز جایگاهی داشته باشیم و امتیازی بدهیم که با محقق شدن این مهم، وجدان عمومی نیز لحاظ شود و می‌توانیم این موضوع را در سطح ملی نیز پیشنهاد دهیم. طی دو سال اخیر سعی کرده‌ایم این مهم را انجام دهیم اما تاکنون ورود عملیاتی به این موضوع نداشتیم.

در ادامه این جشنواره، معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان نیز گفت: ارزیابی دستگاه‌های اجرایی در سال گذشته با شعار توسعه دولت الکترونیک و ارتقای فرهنگ‌ سازمانی با هدف افزایش شفافیت، پاسخ‌گویی و کارآمدی در کشور و استان‌ها سرلوحه همه دستگاه‌های اجرایی قرار گرفت.

ناهید نجفی ادامه داد: بر اساس مواد ۸۱ و ۸۲ قانون مدیریت و خدمات کشوری دستگاه‌های اجرایی ملزم به استقرار نظام مدیریت و عملکرد در همه سطوح هستند و ماموریت پیگیری و ارزیابی نظارت و استقرار نظام مدیریت عملکرد سرلوحه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی است.

وی افزود: این فرآیند بر پایه برنامه‌های جامع نظام اصلاح اداری بوده که سالانه توسط سازمان اداری و استخدامی کشور در بخش‌های عمومی و اختصاصی و با مشارکت همه دستگاه‌های اجرایی در سطح استان انجام و نتایج ارزیابی عملکرد دستگاه‌ها با انتخاب دستگاه و مدیران در جشنواره شهید رجایی انجام می‌شود.

این مسئول یادآور شد: فرآیند ارزیابی عملکرد سالانه دستگاه‌های اجرایی ابتدا بخشنامه این مهم توسط سازمان اداری استخدامی ابلاغ و سپس شورای راهبری توسعه مدیریت در استان تشکیل و آیتم‌ اجراهای ارزیابی عملکرد به تصویب می‌رسد.

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان با بیان اینکه پس از وصول اعتراض‌ها و بررسی مجدد نتایج نهایی در ستاد جشنواره شهید رجایی اعلام و از برترین‌های این جشنواره تقدیر می‌شود،  خاطرنشان کرد: در ارزیابی شاخص‌های عمومی در سال‌جاری ۶ محور کلی با ۲۶ شاخص و ۱۵۰ زیر شاخص را مورد بررسی قرار دادیم که پنجاه دستگاه اجرایی مشارکت کننده در ارزیابی عملکرد وجود داشت و این در حالی است که ۵۰ دستگاه اجرایی در قالب پنج گروه جا گرفته و مورد بررسی قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا، در گروه عمومی قضایی، دستگاه برتر استان زنجان اداره‌کل امور اقتصادی  و دارایی، در گروه زیربنایی و توسعه زیرساخت شرکت توزیع نیروی برق، گروه تولیدی و خدماتی،  سازمان جهادکشاورزی، گروه سلامت و رفاه‌اجتماعی نیز اداره‌کل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی و دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان، در گروه آموزشی، پژوهشی و فرهنگی نیز اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای، در بخش بیشترین میزان رشد عملکرد، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان و سازمان حج و زیارت، در گروه ارزیابی‌های جشنواره شهید رجایی بانک توسعه صادرات شعبه زنجان، در گروه تحقق سیاست‌های محوری قوه قضائیه در استان زنجان دادگستری استان، در ایجاد آرامش رسانه‌ای جامع و موثر استانی صدا و سیمای مرکز زنجان، در گروه تحقق اهداف بازسازی و احداث مسکن نیازمندان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان و در گروه حمایت از سرمایه‌گذاری و رفع موانع تولید نیز سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان حائز رتبه‌های برتر شد.

انتهای پیام