• چهارشنبه / ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۲:۰۸
  • دسته‌بندی: مازندران
  • کد خبر: 99062619963
  • منبع : نمایندگی مازندران

کشت دوباره برنج در نیمی از شالیزارهای مازندران

کشت دوباره برنج در نیمی از شالیزارهای مازندران

ایسنا/مازندران معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی مازندران از کشت دوباره برنج در نیمی از شالیزارهای این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جهاد کشاورزی مازندران، مجید بهادری با اشاره به برداشت برنج در ۲۰۰ هزار و ۶۳۱ هکتار از اراضی شالیزاری مازندران تاکنون، گفت: ۱۸۷ هزار و ۴۲۵ هکتار از این اراضی به صورت مکانیزه و ۱۳ هزار و ۲۰۶ هکتار به روش سنتی برداشت شد.

وی با بیان اینکه تاکنون کشت مجدد برنج و پرورش رتون در ۱۰۹ هزار و ۹۷۶ هکتار از اراضی شالیزاری استان انجام شد، اضافه کرد: کشت مجدد برنج پس از برداشت کشت اول برنج در ۵۵ هزار و ۶۳۷ هکتار و پرورش رتون در ۵۴ هزار و ۳۳۹ هکتار از اراضی شالیزاری استان صورت گرفت.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی مازندران بیان کرد: مبارزه با علف های هرز در ۴۰۶ هزار و ۸۳۴ هکتار، کرم ساقه خوار برنج ۱۶۱ هزار و ۳۳۳ هکتار، بلاست خوشه در ۹۸ هزار و ۹۱۸ هکتار و بلاست برگ در ۸۴ هزار و ۶۰۰ هکتار از  مزارع شالیزاری استان انجام شد.

وی با اشاره به توزیع ۱۷ هزار و ۳۳۵ تن کود بین کشاورزان شالیکار استان، اظهار کرد: امسال ۲۱۴ هزار و ۳۲۶ هکتار از زمین های زراعی استان به کشت اول برنج اختصاص یافت که در ۱۶۷ هزار و ۶۲۴ هکتار ارقام محلی و ۴۶ هزار و ۷۰۲ هکتار ارقام  اصلاح شده، کشت شد.

انتهای پیام