• چهارشنبه / ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۲:۳۳
  • دسته‌بندی: آذربایجان غربی
  • کد خبر: 99062620008
  • منبع : نمایندگی آذربایجان غربی

معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی خبرداد

اجرای سیستم آبیاری نوین در بیش از ۱۶ هزار هکتار از اراضی کشاورزی آذربایجان غربی

اجرای سیستم آبیاری نوین در بیش از ۱۶ هزار هکتار از اراضی کشاورزی آذربایجان غربی

ایسنا/آذربایجان غربی معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: با اجرای طرح های احیای دریاچه ارومیه ۴۰ درصد در مصرف آب بخش کشاورزی استان صرفه جویی شده است.

کرامتی امروز ۲۶ شهریور در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن همایشهای دانشگاه ارومیه برگزار شد، افزود: با استفاده از شیوه های نوین آبیاری، از زمان اجرای طرح های احیای دریاچه ارومیه تاکنون،  ۲۹۰میلیون مترمکعب که ۴۰ درصد را شامل می شود در مصرف آب بخش کشاورزی صرفه جویی شده است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون در ۱۶ هزار و ۵۰۳ هکتار از اراضی استان شبکه آبیاری نوین اجرا شده است، تصریح کرد: در حوزه انتقال و توزیع شبکه از سال ۹۳ تاکنون ۴۷۵ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده که منجر به صرفه جویی ۱۲۴ میلیون متر مکعب آب در سطع باغات و مزارع شد.

کرامتی اظهار کرد: در خصوص اجرای پروژه های زراعت و باغبانی ۱۶۶ میلیون متر مکعب صرفه جویی در مصرف آب را شاهد بودیم.

معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی یاد آور شد: اصلاح باغات قدیمی، توسعه کشت گلخانه ای، توسعه کشت گیاهان دارویی، اصلاح ارقام قدیمی ف استفاده از ارقام زودرس از جمله اقدامات سازمان در حوزه زراعت بوده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر با توجه به اهمیت توسعه کشت نشایی در استان یک بانک نشا مجهز در حال فعالیت بوده و دو بانک نیز در حال احداث است.

انتهای پیام