• چهارشنبه / ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۲:۴۲
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: 99062620024
  • خبرنگار : 50034

معاون بهره‌برداری و توسعه فاضلاب شرکت آبفای استان:

تنها ۲ روستای همدان تحت پوشش شبکه فاضلاب قرار دارد

تنها ۲ روستای همدان تحت پوشش شبکه فاضلاب قرار دارد

ایسنا/همدان معاون بهره‌برداری و توسعه فاضلاب شرکت آب و فاضلاب استان همدان با بیان اینکه تنها دو روستای استان همدان تحت پوشش شبکه فاضلاب قرار دارند، گفت: مطالعات اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب ۴۷ روستای استان به اتمام رسیده است.

فرهاد بختیاری‌فر در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به پوشش هشت دهم درصدی فاضلاب در روستاهای استان همدان، اظهار کرد: اجرای شبکه فاضلاب ۱۸ روستای استان همدان در حال مطالعه است.

وی درباره ایجاد شبکه فاضلاب در روستاهایی که به شهرها به ویژه همدان الحاق شدند، تصریح کرد: در حال حاضر اجرای شبکه فاضلاب در ۱۴ روستایی که به شهرها الحاق شدند، در دست مطالعه است به‌طوریکه چهار روستای محور امامزاده محسن، روستای انصارالامام، سنگستان و روستاهای محور سد اکباتان در حال مطالعه است.

بختیاری‌فر با اشاره به اینکه شبکه فاضلاب روستای چشین در حال اجراست، خاطرنشان کرد: مطالعات فاز یک طرح فاضلاب روستای انصارالامام به اتمام رسیده و فاز دوم در حال انجام است.

معاون بهره‌برداری و توسعه فاضلاب شرکت آب‌وفاضلاب استان همدان درباره نبود شبکه فاضلاب در روستای خاکو و ورود فاضلاب به رودخانه این روستا، اظهار کرد: در صورت تخصیص اعتبار و انجام مطالعات مورد نیاز اجرای شبکه فاضلاب این روستا وارد فاز اجرایی می‌شود.

وی درباره اینکه درخواست ایجاد شبکه فاضلاب در روستای امزاجرد داده شده و هنوز اقدامی صورت نگرفته است، تأکید کرد: تاکنون درخواستی به شرکت آب و فاضلاب استان ارائه نشده است اما در صورت تخصیص اعتبار و انجام مطالعات مورد نیاز وارد فاز اجرایی می‌شود.   

انتهای پیام