• پنجشنبه / ۲۷ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۴:۳۱
  • دسته‌بندی: قزوین
  • کد خبر: 99062720842
  • خبرنگار : 50061

فرمانده سپاه ناحیه امام حسن(ع) قزوین:

رسانه‌ها مانند یک پاسدار از انقلاب اسلامی دفاع کنند

رسانه‌ها مانند یک پاسدار از انقلاب اسلامی دفاع کنند

ایسنا/قزوین فرمانده سپاه ناحیه امام حسن(ع) قزوین با اشاره به اینکه رسانه‌ها بایستی مانند یک پاسدار از انقلاب اسلامی دفاع کنند، گفت: یکی از موانعی که باعث شد نتوانیم از گنجینه بزرگ دفاع مقدس استفاده کنیم عدم نشر فرهنگ از سوی رسانه‌ها بوده است که باید امروزه این فرهنگ را در بین جوانان و مردم جامعه گسترش دهیم.

سرهنگ علیرضا حیدری در نشست با اهالی رسانه که امروز ۲۷ شهریور در سالن اجتماعات شهید حسن پور برگزار شد، با بیان اینکه رسانه‌ها بایستی مانند یک پاسدار از انقلاب اسلامی دفاع کنند، اظهار کرد: جنگ هشت ساله موجب شد ما قوی‌تر شویم؛ هفته دفاع مقدس گنجینه‌ای است که باید بیشتر در آن جستجو کنیم تا بتوانیم فرهنگ دفاع مقدس را بسط و گسترش دهیم.

وی ادامه داد: یکی از موانعی که باعث شد نتوانیم از گنجینه بزرگ دفاع مقدس استفاده کنیم عدم نشر فرهنگ از سوی رسانه‌ها بود که باید امروزه این فرهنگ را در بین جوانان و مردم جامعه گسترش دهیم.

فرمانده سپاه ناحیه امام حسن(ع) بیان کرد: انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل جدید کار رسانه است، اصحاب رسانه در خط مقدم جبهه فرهنگی قرار دارند و با جریان‌سازی می‌توانند برای فرهنگ‌سازی گام بردارند.

وی خاطرنشان کرد: اگر امروز دفاع مقدس را الگو قرار دهیم می‌توانیم موانعی که بر سر راه قرار دارد را از بین ببریم؛ مشکلات تمامی حوزه‌ها اعم از اقتصادی، سیاسی و فرهنگی قابل حل است؛ از جمله دستاوردهای دفاع مقدرس می‌توانیم به تقویت اعتماد به نفس، خودباوری و تکیه بر توانمندی‌ها اشاره کرد.

حیدری اشاره کرد: در دوران دفاع مقدس حتی سیم‌خاردار ما وارداتی بود و توان تولید آن را نداشتیم ولی به برکت دفاع مقدس و تقویت روحیه خودباوری امروز موشک‌های نقطه‌زن تولید می‌کنیم.

وی گفت: خودکفایی، نقطه مقابل تحریم است، وقتی منافع آمریکا به خطر افتاد و انقلاب اسلامی را مقابل خود دید تحریم‌ها را علیه ایران آغاز کرد؛ با وجود اینکه جنگ به ما تحمیل شده بود با روحیه خودباوری و اعتماد به نفس کالاهای اساسی مردم را تأمین و به صورت عادلانه در بین آنان توزیع کردیم ولی الان چطور شده است که با بهبود وضعیت در توزیع عادلانه کالاهای اساسی نمی‌توانیم برنامه‌ریزی داشته باشیم؛ باید از دوران هشت سال دفاع مقدس الگوبرداری کنیم تا به نتایج خوبی دست یابیم.

رسانه‌ها باید از مسئولین مطالبه‌گری کنند

فرمانده سپاه ناحیه امام حسن(ع) با اشاره به اینکه رسانه‌ها باید از مسئولین مطالبه‌گری کنند، اضافه کرد: در دوران جنگ نارضایتی مردم را ندیدیم ولی اکنون به‌دلیل تحریم و تورم شدید حاکم بر جامعه شاهد نارضایتی مردم نسبت به وضعیت اقتصاد و تورم هستیم.

وی ضمن تأکید بر اینکه امروزه باید فرهنگ تقوا و معنویت را پررنگ کنیم، ادامه داد: دشمن بخشی از جوانان را درگیر تهاجم فرهنگی کرده است که این مسئله با الگو قراردادن تقوا و معنویت شهدای دفاع مقدس برای نسل جدید قابل حل است.

حیدری عنوان کرد: تفکر بسیجی بسیار مهم است و باید بتوانیم نگاه و کار جهادی و انقلابی را در عرصه‌های مختلف به کار بندیم و بسیاری از موانع را با این تفکر از میان برداریم.

وی تصریح کرد: در حوزه مقابله با ویروس کرونا بسیاری از جوانان به صورت جهادی وارد میدان شدند، با الگوگیری از دفاع مقدس توانستیم گام‌های خوبی را در مقابله با این ویروس منحوس برداریم.

فرمانده سپاه ناحیه امام حسن(ع) با بیان اینکه در صدور انقلاب به دنیا موفق بودیم اشاره کرد: داعش به‌دنبال ضربه زدن به انقلاب بود ولی با تفکر بسیجی جلوی آن را گرفتیم؛ در عرصه اقتصادی هم باید تفکر بسیجی داشته باشیم و این تفکر در عرصه سیاست نیز موجب تثبیت اقتدار انقلاب اسلامی شد.

وی تشریح کرد: ایران یکی از قدرت‌های منطقه و حتی دنیاست و توانسته معادلات سیاسی دنیا را بر هم زند؛ آمریکا قدرت ایران را باور کرده و از آن هراس دارد، امروزه نفتکش‌های ایرانی تا حیاط خلوت آمریکا می‌روند و آمریکا جرئت نگاه چپ به نفتکش ایرانی را ندارد؛ همه این‌ها نشان از قدرت انقلاب و جمهوری اسلامی دارد.

ایران در هشت سال دفاع مقدس قدرت پوشالی آمریکا را از بین برد

حیدری با بیان اینکه ایران در هشت سال دفاع مقدس قدرت پوشالی آمریکا را از بین برد، گفت: رؤسای جمهور آمریکا در وعده‌های تبلیغاتی خود مقابله با ایران و نحوه مقابله را بیان می‌کنند تا بتوانند رأی جمع کنند چون امروز ایران در سطح بین‌المللی جزو کشورهای برتر دنیا و در حوزه نظامی جزو ۹ برتر کشور جهان است.

وی عنوان کرد: همه دستاوردهای کنونی را مدیون انقلاب و دفاع مقدس هستیم که در سایه ولایت‌پذیری از امام خیمنی(ره) و مقام معظم رهبری محقق شده است. امروزه محور مقاومت و کشورهای اسلامی با الگو قرار دادن ایران، در مقابل استکبار جهانی ایستادگی و مقاومت می‌کنند.

فرمانده سپاه ناحیه امام حسن(ع) اعلام کرد: هم‌زمان با هفته دفاع مقدس ۸۰ برنامه را در سطح شهر قزوین اجرایی خواهیم کرد؛ اغلب برنامه‌ها در فضای مجازی برگزار خواهد شد به همین منظور بیش از ۱۰۰ کانال در فضای مجازی ایجاد شده است.

وی افزود: از جمله برنامه‌های شاخص در هفته دفاع مقدس می‌توانیم به برگزاری مراسم در درب منازل شهدا اشاره کنیم؛ به‌مناسبت هفته دفاع مقدس در کوچه‌هایی که به نام شهدا مزین شدند یک حسینیه در فضای باز دایر خواهیم کرد.

حیدری گفت: ویزیت رایگان پزشکی درمناطق محروم، مسابقات فرهنگی و ورزشی، خاطره‌گویی، روایت‌گری دفاع مقدس و دیدار با خانواده شهدا از جمله برنامه‌های هفته دفاع مقدس خواهد بود که همه آن‌ها با رعایت موارد بهداشتی برگزار می‌شود.

انتهای پیام