• جمعه / ۲۸ شهریور ۱۳۹۹ / ۰۹:۴۲
  • دسته‌بندی: خراسان جنوبی
  • کد خبر: 99062821134
  • خبرنگار : 50028

تکذیب شایعه ابتلای دانش‌آموزان خوسفی به کرونا

تکذیب شایعه ابتلای دانش‌آموزان خوسفی به کرونا

ایسنا/خراسان جنوبی دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در خراسان جنوبی، شایعه ابتلای دانش‌آموزان شهر خوسف به کرونا را تکذیب کرد.

غلامرضا شریف زاده گفت: متاسفانه روز گذشته شایعه شیوع کرونا در بین دانش‌آموزان شهر خوسف در فضای مجازی منتشر شد، که به نگرانی خانواده‌ها دامن زد. 

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند وی افزود: بدینوسیله به اطلاع هم استانی‌ها به خصوص مردم شهرستان خوسف می‌رسانیم، در شهرستان خوسف خوشبختانه هیچ موردی از ابتلای دانش‌آموزان به بیماری کرونا تا این لحظه گزارش نشده است.

دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در خراسان جنوبی بیان کرد: تنها در دو مورد تست کرونای والدین دانش‌آموزان شهرستان خوسف مشکوک اعلام شد که بلافاصله از ورود دانش‌آموزان این والدین به مدرسه جلوگیری شد.

وی با بیان اینکه تاکنون در آمار فوتی مربوط به کرونا مورد کودکی نداشتیم، به شایعه دیگری در فضای مجازی اشاره کرد و افزود: گزارشی مبنی بر اینکه یک کودک چهار ساله بر اثر کرونا در بیمارستان ولیعصر(عج) بیرجند فوت شده، در برخی شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که نه تنها این مورد را تکذیب می‌کنیم بلکه از ابتدای شیوع کرونا در خراسان جنوبی هیچ مورد فوتی در میان کودکان نداشته‌ایم.

شریف زاده خاطرنشان کرد: مرجع رسمی اعلام آمار مبتلایان و فوت شدگان کرونا، دانشگاه علوم پزشکی بیرجند است و همیشه مصمم بوده‌ایم که آمار صحیح و دقیق را به مردم گزارش دهیم.

انتهای پیام