• جمعه / ۲۸ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۴:۰۸
  • دسته‌بندی: فارس
  • کد خبر: 99062821252
  • خبرنگار : 50031

خطیب جمعه‌ی کامفیروز:

علت مخالفت با سند ۲۰۳۰ حفظ استقلال کشور است

علت مخالفت با سند ۲۰۳۰ حفظ استقلال کشور است

ایسنا/فارس خطیب جمعه کامفیروز، با بیان اینکه علت اصلی مخالفت با سند ۲۰۳۰ را حفظ استقلال کشور دانست و این سند را دروازه‌ی استعمار فرانو به شاخص‌های هویت انقلاب اسلامی ارزیابی کرد.

حجت‌الاسلام محمد تقی‌زاده در خطبه‌های نماز جمعه ۲۸ شهریور با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری و گلایه ایشان در خصوص تصویب پنهانی این سند و غفلت شورای عالی انقلاب فرهنگی، تاکید کرد که، اینکه این سند حاوی مضامین غیراسلامی باشد یا نباشد بحث نیست بلکه بحث اصلی آنست که خودمان برای تربیت فرزندانمان صاحب نظر و ایدئولوژی هستیم و قرار نیست که در خارج کشور کسی برای فرزندانمان برنامه ریزی کند.

او گفت: این سند طراحی استکبار برای نظام فکری و سبک زندگی مردم جهان و نقشه اضمحلال همه فرهنگ‌ها در فرهنگ منحطّ غربی است. پذیرش این سند موجب می‌شود مهم‌ترین و اساسی‌ترین مسأله کشور یعنی تربیت نسل آینده‌ساز در چنبره‌ی سیاست‌های صهیونیسم جهانی قرار گیرد.

تقی‌زاده با اشاره به برنامه‌ی دشمن علیه یک سال آینده‌ی ایران گفت: آنچه که با تحقیق در رفتار دشمن به دست می آید این است که در یک سال آینده، خباثت آن‌ها علیه ایران اسلامی حول ۴ محور امنیت، سلامت، معیشت و وحدت می‌چرخد.

او امنیت مهمترین هدف و برنامه‌ی دشمن، ایجاد اختلال در امنیت کشور خصوصا قوه‌ی بازدارندگی ما است، در مورد سلامت گفت: دشمن می‌خواهند با نرساندن داروهای مورد نیاز بیماران خاص، آن‌ها را به طور غیر مستقیم وادار به اعتراض علیه نظام کرده و در ادامه از این حرکت استفاده‌ی سیاسی کند.

خطیب جمعه کامفیروز همچنین پیرامون محور معیشت، گفت: دشمن با اعمال تحریم‌های ظالمانه جوری معیشت مردم را در تنگنا قرار داده که این روزها، کوچک و بزرگ با پوست و استخوان خود آن را حس کرده و با مشکلات حاد آن در حال دست و پنجه نرم کردن هستند.

او در مورد وحدت نیز گفت: با توجه به اهمیت انتخابات پیش رو در خرداد ماه آینده که اولین انتخابات ریاست جمهوری در گام دوم انقلاب اسلامی است و با عنایت به کاهش مشارکت مردم در انتخابات مجلس یازدهم، دشمن چشم طمع به کاهش مشارکت ملی در انتخابات آینده‌ی ریاست جمهوری گشوده و برای آن قطعا تدارک‌هایی را دیده است.

خطیب جمعه کامفیروز با بیان اینکه راهکارهای مقابله با این توطئه‌ها را باید مسئولان ذیربط و نخبگان جامعه بیابند و به آن عمل کنند، گفت: اجتناب از موضع‌گیری‌های دشمن‌شادکن، پرهیز از تصمیمات التهاب‌زا مانند تصمیمات بنزینی و تقسیمات کشوری و انتقال آب و نیز اتخاذ تدابیر لازم برای استیفای حقوق کارمندان و کارگران و نیز تشدید فعالیت هوشمندانه امنیتی و ضدجاسوسی.

تقی‌زاده در ادامه به رزمایش اخیر که با شعار «امنیت پایدار در سایه اقتدار دفاعی»، گفت: این رزمایش در مساحتی به وسعت دو میلیون کیلومتر مربع برگزار شد، یعنی ۴۵۰هزار کیلومتر مربع بیش از مساحت کل کشور پهناور ایران! یعنی از مرزهای خاکی و آبی ایران تا دوردست‌ترین نقطه در اقیانوس هند.

او خاطرنشان کرد که پیام این رزمایش اینست که ایران انقلابی و نیروهای مسلح آن، هرجا که صیانت از منافع ملی ایران اقتضاء کند را زیر نظر خواهند داشت. حتی اگر هزاران کیلومتر از مرزهای ما دورتر باشد از چشمان تیزبین عقاب‌های ارتش جمهوری اسلامی در امان نیست؛ چه خلیج فارس و تنگه هرمز و چه دریای عمان و سواحل مکران و چه خلیج عدن و باب المندب و اقیانوس هند، تحت مراقبت و حفاظت ارتش جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

خطیب جمعه کامفیروز با اشاره به توافق ذلت‌بار و ننگین برخی از حکام عرب برای عادی‌سازی روابط خود با رژیم نامشروع صهیونیستی، گفت: این حرکت را نباید عادی سازی نامید چرا که مدت‌هاست این کشورها در پشت پرده با هم مراوداتی داشته اند.

او ادامه داد: تعبیر رساتر برای این حرکت، آشکار سازی است. این آشکار سازی به احتمال قوی به امارات و بحرین محدود نخواهد شد و در ادامه کشورهایی مثل عربستان، عمان، سومالی، سودان و غیره به آن ملحق خواهند شد. اما آنچه که در این بین حائز اهمیت است گسترده‌تر شدن محور مقاومت و قوی‌تر شدنش است. با این حرکت حکام ذلیل عرب و برخی از احزاب منطقه چهره و باطن واقعی سیاستمداران خود را شناخته و به نفع محور مقاومت از آن‌ها فاصله خواهند گرفت.

خطیب جمعه کامفیروز گفت: اکنون پس از تسلیح کامل نوار غزه نوبت به کرانه‌ی باختری رسیده است. در روزهای اخیر حماس و جهاد اسلامی اقدام به انتشار فیلم‌هایی از ساخت موشک‌های میان‌برد کردند و درآن فیلم‌ها به‌صراحت اعلام کردند که فناوری موشک‌های مزبور را از ایران گرفته‌اند. این اقدام یعنی دشمن بالعین دارد می‌بیند که مقاومت فلسطین با پیرایش بیشتر، عناصر سازشکار خود را به ایران که محور اصلی مقاومت است نزدیک‌تر خواهد کرد.

انتهای پیام