• شنبه / ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ / ۰۷:۴۵
  • دسته‌بندی: خراسان شمالی
  • کد خبر: 99062921430
  • خبرنگار : 50046

مدیرکل کمیته امداد استان خبر داد:

۲۷۰۰دانش آموز یتیم و نیازمند در انتظار مهر مردم خراسان شمالی

۲۷۰۰دانش آموز یتیم و نیازمند در انتظار مهر مردم خراسان شمالی

ایسنا/خراسان شمالی مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی گفت: هم اکنون دو هزار و ۷۰۰ کودک یتیم دانش آموز تحت حمایت این نهاد قرار دارند.

مجید الهی راد شمار دانش آموزان تحت حمایت  این نهاد را  شش هزار نفر اعلام کرد و گفت:  دو هزار و ۷۰۰ نفر از این دانش آموزان یتیم هستند.

به گزارش روابط عمومی کمیته امداد خراسان شمالی، وی با بیان اینکه سالانه از کمک های حامیان برای تهیه لوازم التحریر این کودکان استفاده می شود، خاطر نشان کرد: هم اکنون حدود ۴۰ هزار نیکوکار حمایت کودکان نیازمند و ایتام این نهاد را برعهده دارند.

الهی راد همچنین تعداد ایتام و فرزندان محسنین تحت حمایت کمیته امداد خراسان شمالی را نیز  حدود پنج هزار و ۸۰۰ نفر برشمرد و افزود: ۹۰ نفر از این کودکان فاقد حامی هستند.

وی با بیان اینکه حامیان ماهیانه به صورت میانگین ۲۰ هزار تومان به حساب ایتام و فرزندان محسنین واریز می‌کنند، اضافه کرد: این مبالغ به صورت مستقیم به حساب  ایتام واریز می شود و کمیته امداد دخالتی در توزیع این کمک‌ها ندارد.

الهی راد خاطر نشان کرد: با توجه به بازگشایی مدارس هم‌اکنون این ایتام نیازمند کمک بیشتری از سوی خیرین هستند بنابراین هر شهروند می‌تواند حامی یکی از این کودکان شده و در حد توان خود در رفع نیازهای آنان مساعدت کنند.

وی یادآور شد: با توجه به شرایط تحصیلی موجود تهیه گوشی و تبلت هوشمند در اولویت قرار دارد که امید است خیرین مثل گذشته ورود پیدا کرده و کمیته امداد را در این زمینه یاری دهند.

وی گفت: نیکوکاران می توانند از طریق راه های ارتباطی زیر #۰۵۸*۸۸۷۷* و شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۳۰۶۱۰ در شور عاطفه ها مشارکت داشته باشند.

انتهای پیام