• شنبه / ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۱:۴۸
  • دسته‌بندی: صنفی، فرهنگی
  • کد خبر: 99062921729
  • منبع : دانشگاه تربیت مدرس

معاون پشتیبانی و منابع انسانی دانشگاه تربیت مدرس اعلام کرد

دانشگاه با کسری اعتباری ۷۶۰میلیارد ریالی مواجه است

دانشگاه با کسری اعتباری ۷۶۰میلیارد ریالی مواجه است

معاون پشتیبانی و منابع انسانی دانشگاه تربیت مدرس اعلام کرد:افزایش حقوق اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه پس از تصویب بودجه سال ۱۳۹۹ دانشگاه تربیت مدرس به تصویب رسید. با توجه به اینکه بخشی از اعتبارات سال قبل بودجه هزینه ای دانشگاه ها محقق نشده است، لذا دانشگاه تربیت مدرس با کسری اعتباری در حدود۷۶۰میلیارد ریال مواجه است.

به گزارش ایسنا، سیدمهدی موسوی کوهپر ضمن اعلام این مطلب، به ارائه گزارشی از عملکرد مالی دانشگاه تربیت مدرس طی ۶ ماهه اول سال ۱۳۹۹ پرداخت و گفت: بودجه هزینه ای دانشگاه تربیت مدرس پس از افزایش مبلغ 100 میلیارد ریالی در مجلس شورای اسلامی با مبلغ سه هزار و 174 میلیارد و 731 میلیون ریال به دانشگاه ابلاغ گردید.

وی افزود: جمع دریافتی ما از خزانه تاکنون حدود ۱۳۲ میلیارد تومان است که ۳۷ درصد از کل مبلغ بودجه را شامل می شود.

وی یادآور شد: مابه التفاوت حقوق اسفند سال ۱۳۹۸ اعضای هیات علمی و غیرهیات علمی، حق التدریس معوقه، حق محرومیت از مطب سال ۱۳۹۸، کتب و نشریات ارزی و بانکهای اطلاعاتی (مربوط به ۳ سال گذشته) و تعهدات دانشگاه بابت اسناد ارتقاء دانشگاه به تراز بین المللی از جمله تعهدات سال قبل دانشگاه است که مبلغی در حدود ۷۶ میلیارد تومان می باشد.

دکتر موسوی در ادامه در خصوص میزان اعتبار مصوب و اعتبار تخصیص یافته بودجه هزینه ای دانشکده ها و معاونت ها، بودجه درآمد های اختصاصی دانشکده ها، معاونت ها، مدیریت ها و مراکز و وضعیت بودجه تعمیر و تجهیز دانشکده ها، معاونت ها، مدیریت ها و مراکز، توضیحاتی عنوان کرد.

در ادامه دکتر محمدتقی احمدی رییس دانشگاه تربیت مدرس در سخنانی خاطر نشان ساخت: با توجه به مشکلات مالی که دولت و به تبع آن سازمان های دولتی با آن مواجه هستند، دانشگاه تربیت مدرس از نظر میزان تخصیص بودجه به امور پژوهشی و توسعه ای نسبت به سایر دانشگاهها عملکرد مطلوبی داشته است.

وی افزود: ۶۰ درصد از بودجه دانشگاه تربیت مدرس صرف حقوق و دستمزد اعضای هیات علمی و کارکنان می شود در حالی که این رقم در دانشگاه های بزرگ دیگر حدود ۸۷ درصد است و نشان از مدیریت صحیح منابع در دانشگاه تربیت مدرس دارد.

دکتر احمدی تصریح کرد: همه تلاش ما این است با توجه به محدودیت ورودی های مالی و کمبود های بودجه ای بتوانیم از منابع مختلف و ابلاغ های معاونت علم و فناوری و سایر موارد برخی از کمبود ها را جبران کنیم و امیدواریم این کمبود ها که در مواردی باعث ایجاد مشکلاتی برای اعضای هیات علمی و کارمندان عزیز می شود، با عنایت مسئولان بالادستی جبران گردد.

انتهای پیام