• شنبه / ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۵:۴۵
  • دسته‌بندی: خبر بازار
  • کد خبر: 99062922092
  • خبرنگار : 30054

معرفی خدمات سیستم های هوشمند خانگی KNX

معرفی خدمات سیستم های هوشمند خانگی KNX

با پیشرفت دنیای تکنولوژی و گره خوردن زندگی های شهری به تکنولوژی نقش سیستم های اتوماسیون خانگی بسیار پررنگ تر از گذشته شده است.

به گزارش ایسنا، بنابراعلام آنیپکو، این روزها جمله آیا ساختمان شما هم دارای اتوماسیون خانگی می باشد یا خیر را زیاد می شنوید. اگر هنوز ساختمان شما مجهز به سیستم اتوماسیون خانگی نشده این گزارش را تا انتها دنبال کنید تا با یکی از معروف ترین شرکت های این صنعت آشنا شوید.

انتخاب شرکت مناسب برای نصب سیستم های اتوماسیون خانگی بسیار حائز اهمیت است. در ادامه به معرفی شرکت صنعت نوین امیرکبیر پرداخته ایم که در این راستا فعالیت می کند.

شرکت صنعت نوین امیرکبیر با ۱۶ سال سابقه در ساخت، تهیه، نصب و راه اندازی سیستم های اتوماسیون خانگی اولین شرکت تخصصی و تنها نمایندگی berker by hager  رسمی در این زمینه در ایران به شمار می رود.

در ادامه به معرفی خدمات ارائه شده در این شرکت بر اساس خدمات سیستم های هوشمند خانگی KNX می پردازیم.

کنترل سیستم روشنایی به صورت هوشمند

 کنترل و مانیتورینگ روشنایی به صورت مجزا و یا در سناریوهای مختلف توسط کلیدهای ۲ تا ۱۰ پل انجام می شود.سیستم روشنایی می تواند بر طبق شدت نور روز و زمان نیز کنترل شود. همچنین سناریوهای مختلف با امکان ذخیره شدن تنظیمات در یک کلید برای یک یا چند اتاق و یا همه فضاهای خانه قابل اجرا است.

 امکان کنترل شدت نور با استفاده از عملگرهای مختلف دیمر با توان های مختلف، کنترل سیستم های تهویه، امکان کنترل و مانیتورینگ دمای هر فضا به صورت جداگانه و یا به صورت مرکزی در یک سناریو، با استفاده از کلیدهای هوشمند ترموستاتیک را می دهد.

با استفاده از این امکان اگر پنجره ها باز باشد سیستم تهویه، در صورت تمایل مصرف کننده، به صورت خودکار خاموش می شود.

کنترل پرده ها

در این سیستم کنترل پرده ها از نظر باز و بسته بودن و همچنین میزان باز بودن شید آن به صورت هوشمند انجام می شود و امکان کنترل پرده ها به صورت بالا و پایین، چپ و راست به صورت هوشمند در سناریوهای مختلف و یا تک به تک وجود دارد.

کنترل صوت

در این سیستم قابلیت پخش موسیقی در زون های مختلف منزل، با استفاده از بلندگوهای توکار که امکان عملکرد مشترک با سیستم هوشمند را دارد و با قرار گرفتن Gateway IR قابلیت پخش موسیقی و یا تصویر با انتخاب سناریو را خواهد داشت.  

برای مثال قابلیت پخش موسیقی خاص انتخاب شده در سناریو ورود و تغییر آن با تغییر سناریو وجود دارد.  همچنین در این سیستم امکان کنترل پخش موسیقی از طریق کلیدهای هوشمند و تاچ پنل مرکزی و امکان پخش موسیقی به وسیله  USB وجود دارد.

سیستم های کنترل مرکزی

در قابلیت سیستم های کنترل مرکزی امکان کنترل کل واحد از طریق تاچ پنل های اندروید “۷، “۱۰ و “۱۶ اینچ تعداد یونیت های کنترل نامحدود همچنین تاچ پنل های “۱۶ و “۱۰ اینچ تحت ویندوز، امکان پذیر گشته است .

از مزایای دیگر سیستم های کنترل مرکزی می توان به راحت تر نمودن استفاده از آن برای همه نوع کاربر،  آلارم های هشداری برای موضوعات مختلف، با امکان تعیین زمان نمایش و به صدا در آوردن آلارم، امکان تعریف ۲۲ سناریوی مختلف، ساعت و تقویم، امکان اجرای ۱۰ برنامه زمانی مختلف در طول یک، هفته جهت زمانمند کردن هرآنچه که شما می خواهید، اشاره کرد.

کنترلر IP

این کنترل کننده در واقع یک دروازه بین شبکه EIB ، IP/TCP  است و کلیه اطلاعات قابلیت نظارت، کنترل، برنامه ریزی از روی شبکه اینترنت را به کاربر یا کاربران با سطوح دسترسی مختلف می دهد.

 همچنین مانیتورینگ سیستم به صورت کاملا ویژوال از طریق نرم افزار این سیستم روی کامپیوتر، ویندوز موبایل یا اندروید و IOS ممکن خواهد بود.

قابلیت  Domovea kit

کنترل از طریق اینترنت و WIFI برند هگر با محیط جدید و منحصر بفرد است ، که این کیت امکان کنترل کلیه سیستم هوشمند از طریق اینترنت و از هرجای دنیا، امکان مانیتورینگ دوربین مدار بسته IP  را دارد.

سیستم آبیاری

آبیاری گیاهان موجود در حیاط و یا داخل ساختمان به طور خودکار طبق برنامه از پیش تعیین شده انجام می شود.  آبیاری می تواند طبق برنامه زمان بندی و یا طبق سنجش رطوبت خاک باشد.

کنترل وسایل الکتریکی ساختمان

این سیستم امکان تجمیع سازی وسایل تحت IOT  (اینترنت اشیا) در خانه و در ساختمان هوشمند ، امکان اطلاع یافتن از وضعیت کلیه وسایل الکترونیکی را فراهم می کند.

استخر ، سونا و جکوزی

امکان کنترل دما ، روشن و خاموش نمودن کلیه دستگاه ها و تصفیه آب به صورت هوشمند وجود دارد.

لابی هوشمند

از دیگر امکانات سیستم هوشمند، لابی هوشمند به همراه روبات هوشمندی است که بدون دخالت لابی من، می تواند خدماتی نظیر فراخوان آسانسور، اعلام واحد مورد نظر کاربر، سیستم خوش آمدگویی، اجرای سناریوهای مختلف و همچنین ارتباط داخلی را به ساکنین ارائه دهد.

سیستم ایمنی و امنیتی و دزدگیر

امکان نصب پکیج سیستم امنیت خانگی روی سیستم EIB با اضافه شدن قطعات زیر ممکن می گردد که در آن به وسیله حداکثر ۲۵۶ سنسور، خطر تشخیص داده شده و علاوه بر ارسال فرمان لازم به سیستم های حفاظتی مستقل همچون اطفا حریق و ... به شماره تلفن های از پیش تعیین شده موقعیت اعلام می شود و یا از طریق پیام کوتاه به کاربر اطلاع داده می شود.

سیستم کنترل کننده از طریق تلفن

کنترل کننده تلفنی ساخت شرکت Berker آلمان و برای کنترل سیستم EIB، به صورت تلفنی می باشد. همچنین عملکرد این کنترلر بصورت دو سویه است.

یعنی در صورت وجود سیستم اعلان هم امکان اطلاع و اعلان خطر، دزدی، حریق و .. را خواهد داشت و هم قابلیت کنترل Off/ON، دیمر، تنظیم درجه حرارت ترموستات و ... از طریق خط تلفن را به کاربر می دهد.

درب بازکن ELCOM آلمان

 امکان بازکردن کلیه درب ها با سناریوهای مختلف به صورت معمولی و IP و امکان تجمیع سازی با سیستم هوشمند Berker با وجود نمایندگی berker by hager و سیستم درب بازکن ELCOM آلمان با تنوع در پنل های مختلف در جنس های مختلف بسیار پیشرفته و زیبا و قابل تجمیع سازی با سیستم هوشمند ساختمان را ارائه می دهد.

انتهای رپرتاژ آگهی