• شنبه / ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۶:۰۵
  • دسته‌بندی: مرکزی
  • کد خبر: 99062922116
  • خبرنگار : 50210

8 تا 14 مهر مهلت ارائه استعفای داوطلبان حوزه انتخابیه تفرش، آشتیان و فراهان

8 تا 14 مهر مهلت ارائه استعفای داوطلبان حوزه انتخابیه تفرش، آشتیان و فراهان

ایسنا/مرکزی رییس ستاد انتخابات استان مرکزی گفت: داوطلبان حوزه انتخابیه تفرش، آشتیان و فراهان برای شرکت در انتخابات میان دوره ای مجلس باید از هشتم تا 14 مهرماه استعفا از سمت شغلی خود را ارائه کنند.

بهروز اکرمی 29 شهریورماه در نشست مطبوعاتی در خصوص انتخابات پیش‌ رو در کشور بیان کرد: 28 خردادماه 1400 انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان‌دوره‌ای مجلس یازدهم شورای اسلامی برگزار می‌شود که در بخش انتخابات مجلس شورای اسلامی، حوزه انتخابیه تفرش، آشتیان و فراهان نیز باید آماده این انتخابات باشد.

وی افزود: براساس تبصره 6 ماده 29 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، ثبت‌نام داوطلبان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و حوزه انتخابیه تفرش، آشتیان و فراهان، از 8 صبح هشتم فروردین ماه 1400 آغاز می شود و تا ساعت 18 عصر چهاردهم فروردین ماه 1400 ادامه خواهد داشت.

اکرمی با تاکید بر اینکه اشخاص داوطلب برای شرکت در انتخابات باید 6 ماه قبل از ثبت‌نام، از سمت خود استعفا داده ‌باشند، تصریح کرد: داوطلبان باید از هشتم مهرماه 1399 تا 14 مهرماه 1399 استعفای خود را ارائه دهند که این استعفا باید مورد پذیرش مقام بالاتر قرار گرفته باشد تا افراد بتوانند ثبت‌نام کنند.

وی گفت: تمامی اشخاصی که داوطلب نمایندگی مجلس شورای اسلامی و مشمول ماده 29 هستند باید به هنگام ثبت نام گواهی رسمی مبنی بر قبول استعفا و عدم اشتغال خود در پست و مقام و مشاغل یاد شده را ارائه کنند. استعفای قبول شده پس از مدت تعیین شده جهت ثبت نام و اعلام داوطلبی انتخابات مجلس شورای اسلامی مورد پذیرش مراکز ثبت نام نخواهد بود.

انتهای پیام