• شنبه / ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۷:۴۴
  • دسته‌بندی: خراسان رضوی
  • کد خبر: 99062922193
  • خبرنگار : 50089

مدیرعامل آرامستان‌های شهرداری مشهد خبر داد

راه‌اندازی مجدد اتوبوس‌های بهشت‌رضا/۱۱ تا ۴۰ میلیون تومان هزینه پیش‌خرید قبر

ایسنا/خراسان رضوی مدیرعامل سازمان مدیریت آرامستان‌های شهرداری مشهد با اشاره به برگزاری مراسم غبارروبی مزار شهدای بهشت رضا(ع) در روز پنجشنبه، سوم مهر ماه، گفت: راه‌اندازی مجدد سرویس‌های اتوبوس برای رفت‌وآمد شهروندان به آرامستان بهشت رضا(ع) انجام شده و این سرویس‌ها راه‌اندازی شده است.

حجت الاسلام حسین مهدوی دامغانی اظهار کرد: آرامستان‌های مشهد مدتی است به دلیل شیوع بیماری کرونا تعطیل بود. با توجه به بهبود شرایط  ستاد کرونا تصمیم بر بازگشایی آرامستان‌ها در روزهای شنبه تا چهارشنبه گرفته اما کماکان روزهای پنجشنبه و جمعه  آرامستان‌های مشهد تعطیل بوده و از پذیرش شهروندان معذوریم. در همین راستا پیگیری‌های لازم جهت راه‌اندازی مجدد سرویس‌های اتوبوس برای رفت‌وآمد شهروندان به آرامستان بهشت رضا(ع) انجام شده و این سرویس‌ها راه‌اندازی شده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت آرامستان‌های شهرداری مشهد بیان کرد: با وجود تعطیلی آرامستان‌ها در روزهای پنجشنبه و جمعه، در بعداز ظهر روز پنجشنبه هفته جاری، سوم مهر ماه، با قرارگیری در هفته دفاع مقدس، مراسم غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا در بهشت رضا(ع) با حضور مردم و مسئولان انجام خواهد شد.

دامغانی با اشاره به اینکه کماکان اجرای مراسم مرسوم مانند هفتم، چهلم و سالگرد اموات در آرامستان‌ها ممنوع است، درباره هزینه خدمات آرامستان‌ها خاطرنشان کرد: هزینه خدمات، با توجه به درخواست مراجعان، متفاوت بوده و از یک تا کمتر از دو میلیون تومان متغیر است. شرایط اقتصادی جامعه روی نرخ‌های خدمات آرامستان‌ها هم تاثیرگذار بوده است.

وی در مورد قیمت قبور تصریح کرد: در گذشته قبور بلوک‌های عمومی با محدودیت همراه بود و در محل پیشنهادی سازمان اموات دفن صورت می‌گرفت؛ در حال حاضر انتخاب محل قبر برای تدفین اموات در یک روز در بلوک‌های عمومی، از حدود چهار تا پنج بلوک عمومی امکان‌پذیر است. این امر باعث شده تا تعداد کمی از شهروندان به استفاده از قبور همجوار که هزینه اضافه دارد، اقدام کنند. استفاده از قبور در بلوک عمومی نیز به جز هزینه خدمات کفن و دفن، هزینه دیگری ندارد. قبرهای پیش‌خرید نیز شرایط خاص خود را دارد که قیمت آن در حال حاضر بسته به شرایط، از ۱۱ تا نهایتا ۴۰ میلیون تومان متغییر است.

انتهای پیام