• یکشنبه / ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ / ۰۹:۱۲
  • دسته‌بندی: یزد
  • کد خبر: 99063022397
  • خبرنگار : 50214

در گفت‌وگو با ایسنا؛

هر ۲۸۹ یزدی یک صندلی در سینما دارند

هر ۲۸۹ یزدی یک صندلی در سینما دارند

ایسنا/یزد رئیس اداره سینمایی و سمعی و بصری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد با بیان این که هم‌اکنون به ازای هر ۲۸۹ نفر یک صندلی نمایش در این استان وجود دارد، از توقف فروش سینماهای استان در شرایط کرونا خبر داد.

«فهیمه سهیلی‌راد» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا در این رابطه تصریح کرد: با توجه به شیوع کرونا، تعطیلی رسمی سینماها در شروع شیوع کرونا و پس از آن نیز اقبال اندک مردم به سینماها در استان یزد عملاً فروش سینماهای یزد را متوقف کرده است.

وی گفت: با این وجود براساس پروتکل‌های بهداشتی، هم اکنون سینماهای استان با ۵۰ درصد ظرفیت سالن پس از ضدعفونی سالن‌های نمایش و انتظار که عمدتاً قبل و بعد از هر سانس انجام می‌شود، به اکران فیلم می‌پردازند ولی هم برای تماشاگران و هم کارکنان سینما رعایت پروتکل‌ها از جمله استفاده از ماسک و فاصله اجتماعی الزامی است.

سهیلی‌راد در ادامه یادآور شد: هم‌اکنون در شهر یزد دو پردیس سینمایی شامل پردیس تک و جام‌جم با مجموع ۹ سالن نمایش وجود دارد و امیدواریم تا پایان سال نیز سالن‌های نمایش سینما خلیج‌فارس نیز آماده بهره‌برداری شود.

وی سرانه فعلی صندلی‌های سینمایی در استان را براساس میزان تقاضا و استقبال مردم و در مقایسه با متوسط سرانه‌ی کشور کافی دانست و گفت: در حال حاضر به ازای هر ۲۸۹ نفر یک صندلی نمایش وجود دارد، البته با افتتاح سالن‌های در حال ساخت نیز این سرانه وضعیت بهتری خواهد یافت.

سهیلی‌راد در رابطه با سالن‌های نمایش فعال در شهرستان‌های تابعه استان نیز گفت:در حال حاضر تعداد ۹ سالن سینما در شهرستان‌های یزد داریم و تنها شهرستان خاتم فاقد سینماست که به منظور استقرار سینما سیار در این شهرستان در حال رایزنی هستیم.

انتهای پیام