• دوشنبه / ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ / ۰۹:۰۴
  • دسته‌بندی: حوادث، انتظامی
  • کد خبر: 99063123319
  • خبرنگار : 71431

تامین بیش از ۲۴۰ تانکر برای ذخیره آب در چهار استان دارای تنش آبی

تامین بیش از ۲۴۰ تانکر برای ذخیره آب در چهار استان دارای تنش آبی

رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر از تهیه بیش از ۲۴۰ تانکر برای نگهداری و تامین آب در اجرای سومین مرحله از نذر آب خبر داد.

محمد نصیری در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه سومین مرحله از طرح نذر آب از نیمه دوم شهریورماه در تعدادهای از شهرستان‌های دارای تنش آبی در چهار استان سیستان و بلوچستان، هرمزگان، خراسان جنوبی و کرمان به مرحله اجرا درآمد، گفت:  در اجرای این طرح ۱۲ استان به عنوان استان معین فعال شده و موظف به تامین اقلام و لوازم مورد نیاز برای نگهداری و تامین آب در این مناطق شدند. همچنین ۱۲ استان دیگر نیز به عنوان استان پشتیبان انتخاب شدند.

وی با بیان اینکه در سومین مرحله از طرح نذر آب، برخورد با تنش‌های آبی به شکل استقرار تانکر، تصفیه آب و لوله کشی برای دسترسی مردم به آب آشامیدنی سالم اجرایی شد، گفت: این طرح تا نیمه مهرماه ادامه خواهد داشت و تاکنون با اقدامات انجام شده ۲۴۳ تانکر آب و بیش از ۲۰۰۰گالن ۲۰ لیتری آب برای تامین و نگهداری آب آشامیدنی سالم تهیه و توزیع شد.

نصیری افزود: همچنین در اجرای این طرح بیش از ۷۷ هزار بطری آب معدنی، چندین دستگاه تصفیه آب و ... نیز تامین و در مناطق هدف توزیع شد.

انتهای پیام