• دوشنبه / ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ / ۰۹:۳۶
  • دسته‌بندی: جامعه، شهری
  • کد خبر: 99063123386
  • منبع : شهرداری تهران

۱۳۶ اتوبوس و ون مناسب‌سازی‌شده در خدمت جانبازان و معلولان پایتخت

۱۳۶ اتوبوس و ون مناسب‌سازی‌شده در خدمت جانبازان و معلولان پایتخت

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران گفت: شرکت واحد وظیفه خود می‌داند که تا جای ممکن، با مناسب‌سازی ناوگان اتوبوسرانی و ارائه خدمات ویژه به افراد دارای معلولیت، امکان حضور این افراد را در جامعه تسهیل کند.

به گزارش ایسنا، محمود ترفع بااشاره به فعالیت سامانه حمل و نقل ویژه معلولان و جانبازان و عضویت بیش از ۴۰۰۰ شهروند دارای معلولیت که روزانه از خدمات آن استفاده می‌کنند، گفت: این سامانه متشکل از ۷۴ دستگاه اتوبوس مناسب‌سازی‌شده و ۶۲ دستگاه وَن ویژه معلولان است.
وی با اشاره به اینکه پنج میلیارد تومان برای خرید خودروی مخصوص جانبازان و معلولان تخصیص داده شده اما مناقصه برگزار شده برنده‌ای نداشته است، اظهار کرد: البته همچنان پیگیر خرید این خودروها هستیم تا بتوانیم پاسخگوی تعداد بیشتری از این عزیزان باشیم.
وی با بیان اینکه علاوه بر این، بخش اعظم ایستگاه‌های خطوط تندرو برای افراد دارای معلولیت مناسب‌سازی شده‌اند، تصریح کرد: این اقدام و پیش‌بینی صندلی ویژه توان‌خواهان در اتوبوس‌های بی آر تی، استفاده از ناوگان اتوبوسرانی را برای این عزیزان امکان‌پذیر کرده است.
بنا براعلام روابط عمومی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران؛ وی با اعلام اینکه از بیش از ۴۰۰۰ عضو سامانه حمل و نقل ویژه جانبازان و معلولان، تعداد ۳۲۰۰ نفر از ویلچر و ۳۰۰ نفر نیز از عصا و واکر استفاده می‌کنند و همچنین تعداد ۵۰۰ نفر از آنها نیز نابینا هستند، خاطرنشان کرد: سامانه جانبازان و معلولان شرکت واحد از مجموعه‌های منحصر به فرد ناوگان‌های اتوبوسرانی در سطح دنیاست که به صورت اختصاصی صرفاً به شهروندان دارای معلولیت خدمات ارائه می‌دهد.

انتهای پیام