• دوشنبه / ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۰:۲۳
  • دسته‌بندی: گیلان
  • کد خبر: 99063123464
  • منبع : نمایندگی گیلان

استاندار گیلان:

دفاع مقدس فرهنگی تمدن ساز دارد

دفاع مقدس فرهنگی تمدن ساز دارد

ایسنا/گیلان استاندار گیلان با بیان اینکه دفاع مقدس، فرهنگی تمدن ساز دارد و جهانیان، مقاومت مثال زدنی ملت آگاه ایران را تحسین می‌کنند، گفت: فشار آمریکا علیه ملت و نظام اسلامی ایران به شکست مفتضحانه آنها انجامید.

ارسلان زارع صبح امروز در آیین تجلیل و تکریم سراسری از پیشکسوتان دفاع مقدس، به گذشت چهار دهه از آغاز جنگ تحمیلی علیه ملت ایران اشاره و اظهار کرد: استکبار جهانی با چیدن توطئه‌های مختلف و متعدد؛ سعی داشت نهال نوپایی که بنای خود را بر نظام مردم سالار دینی نهاده بود و مردمی که برای نیل به استقلال، آزادی و تحقق عدالت مبتنی بر شریعت نبوی علیه رژیمی مستبد و طاغوتی انقلاب کردند؛ به نابودی بکشاند.

وی افزود: این نظام نوپا به پشتوانه هوشیاری و مدیریت امام راحل و پس از ایشان رهبر فرزانه انقلاب و نیز وحدت و یکپارچگی مردم، هیمنه پوشالی دنیای شرق و غرب را فرو ریخت و ملت، فداکارانه و ایثارگرانه، مقاومت کردند.

نماینده عالی دولت در گیلان خاطرنشان کرد: اگرچه جنگ تحمیلی هشت ساله خسارت‌های زیادی برای ما داشت، اما به تعبیر رهبر معظم انقلاب، جنگی بود که برای ما گنج به ارمغان آورد.

زارع گفت: دفاع مقدس تنها صحنه نبرد مسلحانه علیه دشمنان میهن اسلامی و حریم آزادگی و شجاعت نبود، بلکه عرصه ظهور و بروز جلوه هایی از تبلور ثمرات ایمان و اتکال به خدای متعال در سخت ترین لحظات است.

وی اضافه کرد: دفاع از کیان میهن، مرزهای باور و اندیشه اسلامی که از آن به عنوان دفاعی مقدس یاد می شود؛ دارای فرهنگی تمدن ساز است که اراده، عزم و ایمان یک ضلع آن، اعتماد قلبی و مومنانه به دوراندیشی رهبری شجاع نظام و باور عمیق به حقانیت وعده نصرت الهی، دیگر اضلاع آن هستند.

استاندار گیلان با بیان اینکه فرهنگ تمدن ساز دفاع مقدس، امروز در اقصی نقاط دنیا الهام بخش مبارزان راه آزادی و نویدبخش تمامی مقاومانی است که در برابر سردمداران ستم و تجاوز، ایستادگی می‌کنند، متذکر شد: دفاع مقدس همچنان ادامه دارد؛ چراکه جنگ استکبار علیه مردم ایران پایان نیافته، بلکه آوردگاه آن به میدانی دیگر منتقل شده است.

زارع، با اشاره به اینکه سوابق تاریخی سرزمین ما گواه آن است که مردم ایران هیچگاه در برابر ظلم عقب‌نشینی نکرده اند، گفت: این مردم با مبارزه ای جانانه، آوازه ای از حق مداری در جهان طنین انداز کرده اند و امروز نیز همه جهانیان با ستایش مقاومت مثال زدنی ملت ما در برابر تحریم های ظالمانه و رفتار غیرقانونی دولت آمریکا، مردم آگاه و هوشیار ایران را تحسین می کنند.

وی خاطرنشان کرد: مردم ایران، در سایه فرهنگ غنی ایرانی - اسلامی، ملتی قابل احترام هستند که باید با آنان با زبان تکریم سخن گفت و به حقوقشان احترام گذاشت و هر راهی جز این، به طور قطع همراه با شکست خواهد بود.

نماینده عالی دولت در گیلان ادامه داد: همانگونه که امروز می‌بینیم فشار حداکثری آمریکا علیه ملت ایران هم به شکست مفتضحانه آنها انجامیده و هم باعث انزوای بیش از پیش این دولت استکباری شده است چراکه این رفتار برای هیچکس در دنیا قابل پذیرش نیست.

وی در خاتمه سخنانش، یادآور شد: اینکه در آغاز چهلمین سالگشت هفته پر افتخار دفاع مقدس شنونده سخنان حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی هستیم موجب مباهات است، زیرا بیانات ایشان هدایت‌گر سعادت کشور و رهنمون کننده جامعه به ساحل امن، آرامش و اطمینان برای تعالی ایران عزیز است.

به گزارش ایسنا، مراسم آغاز هفته دفاع مقدس و تجلیل و تکریم از پیشکسوتان دفاع مقدس و مقاومت صبح امروز از طریق ارتباط تصویری با رهبر معظم انقلاب و حضور نماینده ولی فقیه در گیلان و استاندار گیلان در سالن همایش شهدای ناجا در رشت در حال برگزاری است.

انتهای پیام