• دوشنبه / ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۰:۳۰
  • دسته‌بندی: آسیا،خاورمیانه
  • کد خبر: 99063123479
  • خبرنگار : 71592

تغییرات مدیریتی در شرکت های نفتی عراق به دستور الکاظمی

تغییرات مدیریتی در شرکت های نفتی عراق به دستور الکاظمی

وزارت نفت عراق به دستور نخست وزیر این کشور تغییراتی را در مدیریت شرکت های تابع خود از جمله شرکت نفت بصره که اداره میادین نفتی جنوب کشور را برعهده دارد، اعمال کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از عربی۲۱، این وزارتخانه در بیانیه ای اعلام کرد، با صدور حکم اداری خالد حمزه عباس، معاون مدیرکل شرکت نفت بصره را مسئول اداره امور این شرکت تا زمان تعیین مدیرکل آن کرد.

طبق این بیانیه باسم محمد خضیر، مدیرکل شرکت حفاری به عنوان مدیرکل اداره آموزش و توسعه در مرکز وزارت نفت و علی وارد حمود، مدیرکل آموزش و توسعه به عنوان مدیرکل اداره فنی انتخاب شد.

وزارت نفت همچنین تصمیم گرفت باسم عبدالکریم ناصر، معاون مدیرکل شرکت نفت بصره را در سمت مدیرکل شرکت حفاری بگمارد.

وزارت نفت عراق اعلام کرد، این تصمیمات به درخواست مصطفی الکاظمی، نخست وزیر این کشور گرفته شده است.

بخش نفت در عراق حیاتی است تا جایی که این کشور برای تأمین حدود 95 درصد از هزینه های دولت به درآمد حاصل از فروش نفت خام متکی است.

این تغییرات در راستای تعهدات دولت الکاظمی برای انجام اصلاحات در کشور از طریق انتصاب افراد شایسته به سمت های عالی رتبه انجام می شود.

توزیع مناصب در عراق طی سالهای گذشته براساس سیستم سهمیه بندی صورت گرفته و همین امر موجب شده افراد وابسته به احزاب که شایستگی چندانی ندارند به پست های عالی برسند.

از زمان تشکیل دولت الکاظمی در ماه مه، این دولت تغییرات گسترده ای را در سطح مقامات دولتی به ویژه رهبران امنیتی و مقامات اداری ایجاد کرده است.

انتهای پیام