• دوشنبه / ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۰:۴۹
  • دسته‌بندی: فلسطین
  • کد خبر: 99063123506
  • خبرنگار : 71496

عریقات از تأکید قطر بر حمایت از مسأله فلسطین تقدیر کرد

عریقات از تأکید قطر بر حمایت از مسأله فلسطین تقدیر کرد

دبیرکل کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین از تأکید قطر بر لزوم تشکیل کشور مستقل فلسطین و پایان اشغالگری اسرائیل تقدیر کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، صائب عریقات، دبیرکل کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین با انتشار توییتی در واکنش به بیانیه وزارت خارجه قطر درباره مساله فلسطین، نوشت: بسیار قدردان تاکید قطر بر موضع‌گیری خود (در حمایت از مساله فلسطین) هستیم.

وزارت خارجه قطر روز یک‌شنبه در بیانیه‌ای بر ثبات موضع‌گیری این کشور در مورد مساله فلسطین که دال بر اتمام اشغالگری اسرائیل، تشکیل کشور فلسطین با پایتختی قدس در چارچوب قوانین بین‌المللی و قطعنامه‌های مربوطه شورای امنیت و نیز اعطای حق بازگشت به تمامی پناهجویان فلسطینی است، تاکید کرده بود.

این بیانیه در پی تلاش برخی کشورهای عربی حوزه خلیج فارس برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی و اقدام امارات و بحرین در تاریخ ۱۵ سپتامبر در کاخ سفید برای امضای توافق صلح با این رژیم صادر شد.

تیموتی لندرکینگ، معاون وزیر خارجه آمریکا در امور خلیج فارس با اشاره به اینکه دوحه سابقه‌ای در تعامل با طرف اسرائیلی دارد، گفت: واشنگتن بر این باور است که می‌تواند قطر را به توافق با اسرائیل متقاعد کند.

انتهای پیام