• سه‌شنبه / ۱ مهر ۱۳۹۹ / ۰۸:۵۲
  • دسته‌بندی: البرز
  • کد خبر: 99070100104
  • خبرنگار : 50024

صدور سند تک برگی مالکیت برای ۱۱ هزار هکتار از اراضی ملی کرج

صدور سند تک برگی مالکیت برای ۱۱ هزار هکتار از اراضی ملی کرج

ایسنا/البرز رئیس اداره  منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کرج گفت: به زودی بخش وسیعی از اراضی ملی  منطقه سرودار، پلخواب، ولایت رود و سیجان دارای سند  تک برگی مالکیت می‌شوند.

سیاوش ذاکری در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: در شش ماه گذشته بیش از ۱۱ هزار هکتار از اراضی این شهرستان در پلاک‌های لانیز، حسنکدر، کهنه ده، آسیابدرگاه و گچسر به نام دولت با نمایندگی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در بخش آسارا دارای سند تک برگی شده است.

وی اضافه کرد: نقشه‌های سنواتی پلاک‌های ثبتی(روستاها) حوزه استحفاظی شهرستان کرج در اجرای پروژه کاداستر اراضی ملی اصلاح و تدقیق شده و مساحت عنوان شده با هدف تثبیت مالکیت دولت، دارای  سند تک برگی شده است.

 این مسئول توضیح داد: اسناد تک برگ کاداستر شده دارای مختصات مکان مبنا بوده و موقعیت اراضی ملی و جداسازی آن از اراضی مستثنیات اشخاص را با حدود معین و مشخص تفکیک می کند.

وی ادامه داد: روند پیگیری تثبیت حاکمیت دولت و اخذ اسناد تک برگی در مساحت قابل توجهی از جمله  اراضی ملی پلاک‌های سرودار، پلخواب، ولایترود و سیجان نیز در حال انجام است.

ذاکری گفت: از مهمترین وظایف این اداره، تحقق بخشیدن به اهداف سازمان جنگل‌ها شامل حفظ، احیا، توسعه و بهره برداری اصولی از منابع طبیعی است که اصلی ترین اقدام برای رسیدن به آن در نتیجه شناسایی، تشخیص و اعمال حاکمیت دولت و صدور اسناد اراضی ملی برای عرصه های جنگلی و مرتعی و بیشه های طبیعی بدست می آید.

انتهای پیام