• سه‌شنبه / ۱ مهر ۱۳۹۹ / ۱۳:۵۴
  • دسته‌بندی: جامعه، شهری
  • کد خبر: 99070100563
  • خبرنگار : 71505

نواختن زنگ «دانش‌آموز شهید» درگلزار شهدای بهشت زهرا (س)

نواختن زنگ «دانش‌آموز شهید» درگلزار شهدای بهشت زهرا (س)

زنگ «دانش‌آموز شهید» امروز و برای دهمین سال با حضور جمعی از خانواده‌های معظم شهدا و جانبازان در گلزار شهدای بهشت زهرا (س) نواخته شد.

به گزارش ایسنا، سعید خال مدیرعامل سازمان بهشت زهرا (س) در این مراسم گفت: امسال دهمین سال از برگزاری این مراسم است که در شرایط سخت کرونایی و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی شاهد برگزاری آن هستیم.

وی با اشاره به اینکه ۳۶ هزار دانش‌آموز شهید برای سربلندی ایران اسلامی در هشت سال دفاع مقدس جان خود را نثار کردند، گفت:‌ طی سال‌های گذشته نواخته شدن زنگ دانش‌آموز شهید در استان‌های مختلف نیز انجام شده و این‌ کار در تهران نیز با همکاری بنیاد شهید و آموزش و پرورش انجام شده است.

به گزارش ایسنا، در بخش دیگری از این مراسم پیروز حناچی شهردار تهران که به صورت ویدئوکنفرانس در مراسم شرکت کرده بود ، با اشاره به حضور جمعی از جانبازان و خانواده معظم شهدا، گفت: این سنت حسنه یعنی نواخته شده زنگ دانش‌آموزی که از سوی سازمان بهشت زهرا (س) طی سال‌های گذشته انجام شده است کار ارزشمندی است.

وی با اشاره به اینکه از ۳۶ هزار دانش‌آموز شهید در کشور ۳۹۵۰ شهید در بهشت زهرا (س) آرمیده‌اند، گفت: این تعداد از شهدا در مقایسه با شهدای جنگ تحمیلی و گروه‌ها و اقشار مختلف قابل توجه است. بی‌تردید اقتدار و سربلندی امروز جمهوری اسلامی مدیون رشادت‌ها، ازخودگذشتگی‌ها و خون شهداست. هر چه امروز داریم از مقاومت و سربلندی جوانان غیور ایرانی اسلامی است.

وی ادامه داد: امروز در حالی دهمین زنگ دانش‌آموز شهید نواخته می‌شود که ما در شرایط کرونایی قرار گرفته‌ایم اما همکارانمان در بهشت زهرا (س) تلاش می‌کنند تا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی این برنامه متوقف نشود. لذا با حضور محدود جمعی از خانواده معظم شهدا و جانبازان این برنامه برگزار شد.

به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم به یاد شهدای دانش‌آموز بهشت زهرا (س) به صورت نمادین تعدادی درخت غرس و تعدادی کبوتر نیز رها شدند.

انتهای پیام