• سه‌شنبه / ۱ مهر ۱۳۹۹ / ۱۳:۵۸
  • دسته‌بندی: فلسطین
  • کد خبر: 99070100570
  • خبرنگار : 71610

معاریو: عباس به نتایج انتخابات آمریکا خوش بین است

معاریو: عباس به نتایج انتخابات آمریکا خوش بین است

یک رسانه عبری زبان نوشت که رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به هیچ نوع تشدید نظامی اعتقادی ندارد و نسبت به نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خوشبین است.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه عبری زبان معاریو، آوی یسخاروف، کارشناس اسرائیلی در مقاله‌ای با اشاره به عادی سازی روابط میان امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی نوشت که محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به هیچ نوع تشدید نظامی اعتقادی ندارد و منتظر نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا می ماند و به طور کلی خوشبین است.

وی نوشت: محمود عباس معتقد است که اگر جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها پیروز انتخابات آمریکا شود تغییرات واقعی در سیاست آمریکا در قبال خاورمیانه رخ خواهد داد.

یسخاروف تصریح کرد: اما اگر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا پیروز شود، به امارات تعهد خواهد داد که مانع اجرای طرح الحاق کرانه باختری شود، این بدان معناست که وی دیگر چیز زیادی برای ارائه به اسرائیل علیه فلسطینی‌ها ندارد.

این کارشناس اسرائیلی ادامه داد: از نظر فلسطینی‌ها، احتمال کمی وجود دارد که ترامپ در دوره دوم ریاست جمهوری خود اقدامات شدیدتری را علیه آنها انجام دهد، بنابراین طبق اعتقاد محمود عباس، زمان به نفع آنها بازی می‌کند و انتظار نمی‌رود انتفاضه سوم در افکار عمومی فلسطین رخ دهد.

انتهای پیام