• سه‌شنبه / ۱ مهر ۱۳۹۹ / ۱۶:۰۸
  • دسته‌بندی: تولید و تجارت
  • کد خبر: 99070100740
  • منبع : ایران خودرو

سورن سال با توان تولید سالانه ۳۰ هزار دستگاه، آماده تجاری‌سازی

سورن سال با توان تولید سالانه ۳۰ هزار دستگاه، آماده تجاری‌سازی

مدیر پروژه خودروی سورن سال از آمادگی گروه صنعتی ایران‌خودرو برای تجاری‌سازی این محصول در یک ماه آینده خبر داد.

به گزارش ایسنا، طبق اعلام این خودروساز،   اسفندیار نیک پور، با بیان توان تولید سالانه ۳۰ هزار دستگاه خودروی سورن سال، درباره اهداف شکل‌گیری پروژه، گفت: تولید این محصول با هدف پشت سر گذاشتن برخی استانداردها و الزامات و نیز به روز آوری آیتم ها و فیچرهای خودرویی بر اساس نیاز بازار شکل گرفته است.

مدیر پروژه خودروی سورن با اشاره به مزایای خودروی سورن سال نسبت به خودروی مبنا، افزود: این خودرو دارای چراغ دی‌لایت یا روشنایی روز است که در دسته الزامات جدیدی قرار دارد که برای خودروها تعریف شده است. هم چنین چراغ های عقب این خودرو تغییر یافته و دارای مه شکن و چراغ دنده عقب است. برخی دیگر الزامات از جمله ایمنی کودک نیز بر روی صندلی های این خودرو تعبیه شده است.

وی افزود: این خودرو دارای موتور ۷EF با قدرت ۱۱۶ اسب بخار در شش هزار دور با حداکثر گشتاور ۱۶۰ نیوتن متر در ۴۵۰۰  دور و استاندارد آلایندگی اروپا پنج است. حجم تغییرات این محصول شامل جلو پنجره و سپر جلو و از نمای جانبی نیز رینگ های جدید دو رنگ است. ایران خودرو برای نخستین بار در ایران موفق شد این مدل از رینگ را داخلی سازی کرده و تکنولوژی ساخت آن را وارد کند.

نیک‌پور ضمن اشاره به سایر مشخصات خودروی سورن سال، تصریح کرد: درهای جانبی، دستگیره‌ها و زه‌های جانبی این محصول تغییر یافته و شیشه عقب و شیشه درهای عقب دودی است. در ناحیه عقب خودرو نیز سه سنسور و اسپویلر بر روی خودرو نصب شده است. بر روی داشبورد خودرو، صفحه نمایشگر (MFD) نصب شده و برخی افکت‌های آن دچار تغییرات شده است. فرمان خودرو جدید و به روز آوری شده همراه با کروز کنترل است. صندلی‌های این محصول تغییرات ظاهری یافته و روکش ها عوض شده است. هم چنین رودری‌ها و طرح های روی آن نیز عوض شده و کفپوش‌های خودرو تغییر یافته است.

مدیر پروژه خودروی سورن اظهار کرد: تمامی قطعات این خودرو توسط سازندگان داخلی تولید و تامین می‌شود. یکی از مواردی که در گذشته ایران خودرو را در مسیر تامین دچارمشکل می‌کرد، سیستم برق و پلتفرم برقی بود. اما در حال حاضر با داخلی‌سازی این مجموعه و نصب آن بر روی محصولات ایران‌خودرو، مشکلات در این زمینه مرتفع شده است. هم چنین به لطف بهره‌گیری از دانش مهندسان ایرانی، قطعه ای. سی. یو نیز در داخل کشور تولید و تامین می شود.

وی افزود: در حال حاضر فاز شروع به تولید این پروژه طی می‌شود و تا یک ماه دیگر، مرحله تولید انبوه خودرو آغاز می‌شود.

انتهای پیام