• چهارشنبه / ۲ مهر ۱۳۹۹ / ۰۱:۴۷
  • دسته‌بندی: سیاست خارجی
  • کد خبر: 99070200955
  • خبرنگار : 71038

مراسم آغاز سال تحصیلی مدارس ایرانی در عمان

مراسم آغاز سال تحصیلی مدارس ایرانی در عمان

مراسم آغاز سال تحصیلی مدارس ایرانی با حضور آقای نجفی خوشرودی سفیر جمهوری اسلامی ایران و مسئولان نهادهای ایرانی و مدیران و معلمان، در محل مجتمع آموزشی سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسقط برگزار شد.

به گزارش ایسنا، در این مراسم که دانش آموزان و اولیای آن‌ها از طریق فضای مجازی شرکت داشتند، سفیر جمهوری اسلامی ایران طی سخنانی با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره فرماندهان، رزمندگان، جانبازان و شهدای هشت سال جنگ تحمیلی، آغاز سال تحصیلی جدید مدارس را به دانش آموزان، معلمان و دست اندرکاران آموزش و پرورش تبریک گفت.

وی با اشاره به وضعیت متاثر امروز جهان از شیوع ویروس کرونا و چالش‌هایی که کشورها با آن مواجه هستند، ابراز امیدواری کرد که تمهیدات ایجاد شده جهت آموزش در فضای مجازی بتواند نقش مناسبی را در راه آموزش و پرورش دانش آموزان ایرانی مقیم داشته باشد و با کوشش، تعامل، نظارت و همکاری دو جانبه سال تحصیلی موفقی پیش روی دانش آموزان و معلمان عزیز باشد.

سفیر کشورمان در ادامه به فشارها وتحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه کشورمان اشاره کرد و افزود: در طول چهل و دو سال که از پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد، عزت، وحدت و همبستگی خود را همواره به رخ جهانیان کشانده ایم و با همه محدودیت‌ها و فشارها جلوی زورگویی‌ها و خوی استکباری آمریکا ایستادگی کرده ایم.

در این مراسم که موسوی زاده رایزن فرهنگی کشورمان و حسینی سرپرست مدارس ایرانی در امارات نیز حضور داشتند، مدیر مجتمع آموزشی سفارت ایران در مسقط به ارائه گزارشی از تمهیدات و بسترسازی‌های این مجتمع برای آغاز سال تحصیلی از طریق فضای مجازی و هماهنگی های به عمل آمده با وزارتخانه‌های آموزش و پرورش ایران و عمان پرداخت.

در ادامه سفیر کشورمان در نشستی صمیمی با مسئولان و معلمان مدرسه شرکت کرد و در جریان فعالیت‌های آموزشی و پرورشی مجتمع قرار گرفت.

انتهای پیام