• پنجشنبه / ۳ مهر ۱۳۹۹ / ۱۱:۵۰
  • دسته‌بندی: فرامنطقه ای
  • کد خبر: 99070302109
  • خبرنگار : 71612

/به روز رسانی شده است/

مسکو اخراج دیپلمات هایش از بلغارستان را محکوم کرد: تلافی می کنیم

مسکو اخراج دیپلمات هایش از بلغارستان را محکوم کرد: تلافی می کنیم

مسکو تاسف خود را از اقدام دولت بلغارستان در اخراج دو دیپلمات روس از این کشور با ادعای جاسوسی آنها در این کشور حوزه بالکان اعلام کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت خارجه روسیه در اطلاعیه ای اعلام کرد: مسکو از تصمیم بلغارستان در اعلام دو دیپلمات روس به عنوان عنصر نامطلوب ابراز تاسف کرده و با روش کردن جزییات اقدامات تلافی جویانه را اتخاذ خواهد کرد.

در این اطلاعیه آمده است: ما این اقدام را تلاشی عامدانه در جهت تخریب همکاری سازنده روسیه- بلغارستان می دانیم.

بلغارستان روز چهارشنبه اعلام کرد که دو دیپلمات روس را که دادستان ها آنها را به جاسوسی متهم کرده اخراج می کند و این دو ۷۲ ساعت فرصت دارند این کشور را ترک کنند.

در تحقیقات اولیه اعلام شد که این دو شهروند روس فعالیت های اطلاعاتی دارند و اقدام به جمع آوری اطلاعات درباره مدرنیزه سازی ارتش بلغارستان کرده و در صدد انتقال این اطلاعات و اسرار کشوری به سازمان اطلاعات ارتش مسکو بوده اند.

در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است که شهروندان روس موقعیت دیپلماتیک داشته و به همین دلیل پرونده کیفری علیه آنها باید متوقف شود.
سفارت روسیه در بلغارستان نیز این اقدام را بی پایه و اساس دانسته و گفته است هیچ مدرکی دال بر نامناسب بودن فعالیت این روس ها وجود ندارد .

انتهای پیام