• شنبه / ۵ مهر ۱۳۹۹ / ۱۵:۳۷
  • دسته‌بندی: اصفهان
  • کد خبر: 99070503487
  • منبع : نمایندگی دانشگاه اصفهان

آغاز ناپایداری‌های پاییزی در دشت کاشان

آغاز ناپایداری‌های پاییزی در دشت کاشان

ایسنا/اصفهان رییس اداره هواشناسی کاشان گفت: تفسیر و تحلیل نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که ناپایداری‌های جوی در نخستین روزهای پاییز بر مناطق مختلف شهرستان‌های کاشان آران بیدگل حاکم خواهد شد.

عباس ارغوانی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بنا بر نقشه‌های هواشناسی دمای هوای کاشان از ۳۵ درجه در روز یکشنبه با ۸ درجه کاهش به ۲۷ درجه در روزهای سه‌شنبه تا پنجشنبه خواهد رسید.

 وی افزود: در تفسیر نقشه‌های هواشناسی برای روزهای دوشنبه و سه‌شنبه هفته جاری پدیده غالب جوی در مناطق مختلف دشت کاشان به صورت باد نسبتاً شدید همراه با گرد و خاک و بارش‌های پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

رییس اداره هواشناسی کاشان، تصریح کرد: با توجه به کاهش دما و احتمال بارش‌های پراکنده و نقطه‌ای در مناطق کوهستانی دشت کاشان به کشاورزان توصیه می‌شود نسبت به جمع‌آوری محصول‌های پاییزی مثل انار، خرمالو و پسته اقدام کنند.

وی گفت: با توجه به ناپایداری‌های جوی در فصل پاییز، پدیده اینورژن همراه با حرکت کند و سنگین هوا و آلودگی آن قابل پیش‌بینی است که مقابله با آن نیازمند همکاری و مشارکت شهروندان است.

ارغوانی گفت: پیش‌بینی می‌شود که از روز جمعه دمای هوای دشت کاشان رو به افزایش گذاشته و در روز شنبه آینده حداکثر دما ۳۲ درجه و حداقل دما ۱۶ درجه خواهد بود.

انتهای پیام