• یکشنبه / ۶ مهر ۱۳۹۹ / ۱۳:۵۴
  • دسته‌بندی: آسیا،خاورمیانه
  • کد خبر: 99070604302
  • خبرنگار : 71592

اظهارات سیسی در پی تظاهرات مصری‌ها علیه وی

اظهارات سیسی در پی تظاهرات مصری‌ها علیه وی

رئیس جمهوری مصر در واکنش به اعتراضات گسترده علیه دولتش از مردم این کشور به خاطر عدم همراهی با نفوذی‌ها و عدم پاسخ به خواسته‌های آنها قدرددانی کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت اسکای نیوز، عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر در جریان افتتاح چندین پروژه جدید در شمال قاهره اعلام کرد: ملت مصر همواره ثابت کرده است که از آگاهی بالایی برخوردار است و من همواره روی مثبت اندیشی و همراهی ملت با مسائل ملی حساب می‌کنم.

وی افزود، افراد نفوذی و کسانی که شک و تردید به دل ملت می‌اندازند همیشه از اقدامات دولت برای تحریک مردم سوء استفاده می‌کنند اما مردم از آگاهی بالایی برخوردار هستند.

سیسی نسبت به طرح‌های اشاعه ناآرامی و برهم زدن ثبات در کشور هشدار داد و از شهروندان خواست تا از خطرات آنچه که علیه مصر چیده می‌شود، آگاه باشند.

رئیس جمهوری مصر تاکید کرد که با همه توان برای توسعه زیرساخت‌های و نهادهای کشور تلاش می‌کند تا شرایط مناسب را برای جذب سرمایه و توسعه گردشگری فراهم کند.

وی در مورد سطح عملکرد دولتش هم گفت، عملکرد دولت در طول دوره مالی به ویژه دوره شیوع ویروس کرونا مورد تقدیر بسیاری از نهادهای بین المللی مربوط به ارزیابی عملکرد اقتصادی کشورها قرار گرفت.

انتهای پیام