• دوشنبه / ۷ مهر ۱۳۹۹ / ۰۹:۳۶
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: 99070704806
  • منبع : نمایندگی همدان

این روزها گردوتکانی در همدان جان می‌گیرد

این روزها گردوتکانی در همدان جان می‌گیرد

ایسنا/همدان مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان گفت: روز گذشته -یکشنبه ۶ مهرماه- باغدار ۳۵ ساله‌ای بر اثر سقوط از درخت گردو در روستای انجلاس از توابع شهرستان همدان جان باخت.

دکتر ارتین کمالی در گفت‌وگو با ایسنا، بیان کرد: پس از بروز این حادثه فرد مصدوم به بیمارستان منتقل شد و مورد مداوا قرار گرفت اما به علت شدت جراحت وارده جان خود را از دست داد.

وی با بیان اینکه اواخر ماه گذشته نیز یک باغدار ۴۵ ساله به علت سقوط از درخت گردو در شهرستان اسدآباد جان باخت، یادآور شد: طبق آخرین آمار پنج ماهه نخست امسال ۲۱ تن شامل پنج زن و ۱۶ مرد بر اثر سقوط از ارتفاع جان باختند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته تغییری نداشته است.

کمالی ادامه داد: همه ساله با آغاز فصل برداشت محصول گردو، گزارش هایی مبنی بر فوت باغداران به علت سقوط از درخت گردو ثبت می شود که می توان با رعایت نکات ایمنی از بروز این قبیل حوادث و داغدار شدن خانواده ها جلوگیری کرد.

وی افزود: یکی از مهمترین دلایلی که موجب وقوع اتفاقات تلخی مانند سقوط برداشت کنندگان گردو از درختان این محصول باغی در شهرستان تویسرکان می شود، ارتفاع بسیار بالا و عمودی درختان گردوی این شهرستان است که فرآیند بالا رفتن از آنها، حفظ تعادل و در عین حال تکاندن گردوها را به یک کار بسیار مشکل تبدیل کرده است.

کمالی تصریح کرد: راهکارهای کوتاه مدت و بلندمدتی برای به حداقل رساندن خسارات ناشی از حوادث مربوط به برداشت گردو وجود دارد و استفاده از دستگاه بالابر اتوماتیک و بیمه گردو تکان ها در این امر مفید خواهد بود.

انتهای پیام