• دوشنبه / ۷ مهر ۱۳۹۹ / ۱۱:۴۱
  • دسته‌بندی: مرکزی
  • کد خبر: 99070705008
  • خبرنگار : 50204

/سقف سنگین/

ماجرای قیمت های نجومی مجتمع‌های مسکونی‌تجاری اراک چیست؟

ماجرای قیمت های نجومی مجتمع‌های مسکونی‌تجاری اراک چیست؟

ایسنا/مرکزی رئیس اتحادیه مشاوران املاک اراک گفت: برخی مجتمع های مسکونی و تجاری با راه‌اندازی دفاتر غیرقانونی، سبب ایجاد قیمت های نجومی در بازار مسکن اراک شده‌اند.

بهروز عسگری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بر اساس گزارش‌های میدانی بدست آمده، هیئت امنای تعدادی از مجتمع‌های مسکونی‌تجاری، دفاتری به عنوان دفاتر فروش ساختمان ایجاد کرده‌اند.

وی افزود: متاسفانه در این دفاتر قیمت‌های نجومی تعیین می‌شود و به صاحبخانه تاکید می‌کنند که ملک خود را از حدود یک قیمت مشخص پایین‌تر به فروش نرساند. متاسفانه این اقدام در شهر اراک سبب افزایش افسارگسیخته قیمت‌ها شده است.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک اراک تصریح کرد: تاکنون دو مورد از این دفاتر شناسایی و برخورد لازم با آنها صورت گرفته، سایر مجتمع ها نیز هوشیار باشند و پیش از اینکه اقدامی علیه آنها صورت گیرد خودشان نسبت به جمع آوری دفتر اقدام کنند.

عسگری ادامه داد: مردم شهر اراک نیز می‌توانند با مشاهده اینگونه دفاتر با شماره‌های 33420160-33420163 تماس گرفته و موضوع را مطرح کنند تا اتحادیه بتواند راحت‌تر این دفاتر غیرقانونی را شناسایی کند.

وی بیان کرد: گاها نیز دیده شده در مجتمع‌ها بنرهایی با محتوای عدم فروش واحدها به مشاورین املاک نصب شده که پس از پیگیری مشخص می‌شود این دفاتر با دلال بازی در دفاتر غیرقانونی در مجتمع، اقدام به فروش واحدها به قیمت های نجومی می‌کنند و سبب اخلال در کار و فعالیت مشاورین املاک نیز شده‌اند.

انتهای پیام