• دوشنبه / ۷ مهر ۱۳۹۹ / ۱۱:۵۹
  • دسته‌بندی: آسیا،خاورمیانه
  • کد خبر: 99070705034
  • خبرنگار : 71477

شی با رد انتقادها، سیاست‌ها در سین‌کیانگ را "کاملا صحیح" خواند

شی با رد انتقادها، سیاست‌ها در سین‌کیانگ را "کاملا صحیح" خواند

رئیس جمهوری چین تاکید کرد، سطح خوشبختی در بین گروه‌های قومی در منطقه سین‌کیانگ رو به افزایش است و چین قصد دارد همچنان به ساکنان خود دیدگاه و نگاه صحیح به چین را آموزش دهد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، چین به خاطر رفتارش با مسلمانان اویغور و ادعاهای وجود کمپ‌های کار اجباری در منطقه سین‌کیانگ به شدت مورد نظارت و بررسی قرار گرفته است؛ منطقه‌ای که سازمان ملل با اشاره به گزارشاتی تاکید دارد که در آنجا یک میلیون تن در کمپ‌های کار اجباری نگه داشته می‌شوند.

چین بارها بدرفتاری با اویغورها را رد کرده و تاکید دارد که این کمپ‌ها مراکز آموزشی هستند که وجود آنها برای مقابله با افراط‌گرایی لازم است. پکن همچنین نیروهای ضد چینی را به لکه‌دار کردن سیاستش در منطقه‌ سین‌کیانگ متهم کرده است.

شی‌ جینپینگ، رئیس جمهوری چین در جریان کنفرانس حزب حاکم کمونیست که روز جمعه و شنبه برگزار شد، گفت: حس خوشبختی و امنیت در بین مردم تمامی گروه‌های قومی در منطقه سین‌کیانگ همچنان رو به افزایش است.

وی افزود: ضروری است که به مردم سین‌کیانگ درک ملت چین آموزش داده شود و تمامی گروه‌های قومی برای رسیدن به یک دیدگاه و نگاه صحیح از کشور، تاریخ و ملیت چین راهنمایی شوند.

شی در ادامه تاکید کرد:‌ تمرین و ممارست نشان داده که استراتژی حزب حاکم کمونیست چین برای اداره منطقه سین‌کیانگ در عصر جدید کاملا درست و صحیح است و این باید یک رویکرد بلند مدت باشد.

واشنگتن در ماه ژوئیه براساس "قانون ماگنیتسکی" تحریم‌هایی را علیه مقامات چینی به بهانه نقض‌های حقوق بشری علیه اویغورها اعمال کرد.

"قانون ماگنیتسکی" به دولت آمریکا اجازه می‌دهد تا ناقضان حقوق بشر را با مسدود کردن اموال‌شان در آمریکا، ممنوعیت سفر به آمریکا و ممنوع کردن آمریکایی‌ها از انجام فعالیت‌های تجاری و اقتصادی با آنها، هدف قرار دهد.

انتهای پیام