• دوشنبه / ۷ مهر ۱۳۹۹ / ۱۳:۲۱
  • دسته‌بندی: سیاست خارجی
  • کد خبر: 99070705174
  • خبرنگار : 71579

تخصیص روزانه دو پرواز خطوط هوایی عراق برای بازگرداندن شهروندان عراقی

تخصیص روزانه دو پرواز خطوط هوایی عراق برای بازگرداندن شهروندان عراقی

وزارت حمل و نقل عراق اعلام کرد که از فردا روزانه دو پرواز توسط خطوط هوایی عراق میان ایران و عراق برای بازگشت شهروندان عراقی به کشور خود انجام خواهد شد.

به گزارش ایسنا به نقل از السومریه نیوز، ناصر حسین الشبلی، وزیر حمل و نقل عراق امروز دوشنبه در بیانیه ای اعلام کرد که از فردا روزانه دو پرواز میان عراق و جمهوری اسلامی ایران برای بازگشت شهروندان عراقی به کشور خود انجام خواهد شد.

در این بیانیه آمده است که درپی تصمیم مقامات جمهوری اسلامی ایران مبنی بر تعلیق پروازها میان ایران و عراق از تاریخ ۲۰۲۰/۹/۲۵ تا ۲۰۲۰/۱۰/۸  خطوط هوایی عراق دو پرواز مستقیم به ایران برای بازگشت شهروندان عراقی سرگردان در آن کشور اختصاص داده است.

وزیر حمل ونقل عراق در این بیانیه اعلام کرد که مجوزهای رسمی از سوی مقامات ایرانی و عراقی برای انجام این پرواز ها صادر شده است، بنابراین روزانه دو پرواز از تهران و مشهد به فرودگاه های بغداد و نجف اشرف با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی و هماهنگی با طرف های ذیربط انجام خواهد شد.

بر اساس این گزارش، با افرایش آمار شیوع کرونا خطوط هوایی ایران از طرف عراقی درخواست کرد که پرواز ها میان ایران و عراق را تا پایان مراسم زیارت اربعین حسینی به حالت تعلیق دربیاورد.
انتهای پیام