• دوشنبه / ۷ مهر ۱۳۹۹ / ۱۴:۲۰
  • دسته‌بندی: مرکزی
  • کد خبر: 99070705269
  • منبع : نمایندگی مرکزی

طهرانی مقدم:

سنگرسازان بی سنگر اقتصاد مقاومتی را در دفاع مقدس عملیاتی کردند

سنگرسازان بی سنگر اقتصاد مقاومتی را در دفاع مقدس عملیاتی کردند

ایسنا/مرکزی مشاور دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: سنگرسازان بی سنگر از اولین افرادی بودند که اقتصاد مقاومتی را در دفاع مقدس عملیاتی کردند.

بر اساس اعلام سپاه روح الله، سردار محمد طهرانی مقدم در آیین تجلیل از رزمندگان جهادگر در جهاد کشاورزی استان مرکزی، اظهار کرد: امروز آن چیزی که از امنیت پایدار و اقتدار روزافزون در کشور داریم برگرفته از خون شهدا و مجاهدت های رزمندگان و جانبازان هشت سال دفاع مقدس است که باید قدر آن را بدانیم.

وی افزود: نقش آفرینی جهاد سازندگی در دفاع مقدس و خصوصا در عملیات والفجر ۱۰ که با احداث جاده تاریخی در ارتفاعات انجام شد یک اقدام بی بدیل است چراکه این منطقه به طور ویژه توسط دشمنان رصد می شد و یکی از مهمترین نقاطی بود که جهادگران سنگرساز بی سنگر نقش آفرینی مهمی داشتند.

طهرانی مقدم گفت: استان مرکزی در دفاع مقدس یک استان پیشتاز و ممتاز است که عملکرد بسیار درخشانی را از خود به یادگار گذاشته و حقیقتا شهدا و رزمندگانی در استان مرکزی وجود دارند که نقش آنها در دفاع مقدس فراموش نشدنی است.

وی افزود: شهید حسن طهرانی مقدم ایران اسلامی را به قدرت ششم موشکی در دنیا تبدیل کرد و مقدمه این کار توسط جهاد سازندگی شکل گرفت، چراکه بعد از تشکیل جهاد سازندگی در ابتدای انقلاب اولین مسئولین جهاد سازندگی در شمال کشور حاج حسن طهرانی مقدم بود که خدمات گسترده ای را از همان ابتدا پایه گذاری کرد.

طهرانی مقدم با اشاره به تعهد و عدم دلبستگی به مادیات به عنوان خصیصه های شاخص شهید طهرانی مقدم گفت: اگر امروز اسمی از شهدا می آوریم باید راه و سیره آنها را با قدرت ادامه دهیم و مهمترین ویژگی شهدا عدم وابستگی آنها به مادیات بود. شهدا تنها برای کسب رضای الهی و ولی امر خود گام برداشتند و همین ویژگی سبب شد که جزو بندگان مخلص خداوند باشند.

وی افزود: حسن طهرانی مقدم یک مدیریت جهادگونه همراه با ایثار و ازخودگذشتگی را اعمال می کرد و با این مدیریت توانست اقدامات بسیار بزرگی را انجام دهد. این ویژگی ها سبب شد نام او برای همیشه در ذهن ها ماندگار باشد.

طهرانی مقدم گفت: شروع ساخت موشک های اقتدارآفرین در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی از مجموعه های تحقیقاتی جهاد سازندگی شروع شد و اگر امروز می گوییم به قدرت برتر موشکی دست پیدا کردیم به برکت مجاهدت های جهادگران و شهدای جهاد است که استارت این کار ارزشمند را زدند.

وی اظهار کرد: سنگرسازان بی سنگر در دفاع مقدس بن بست شکن بودند و عنوان سنگرساز بی سنگر که توسط حضرت امام(ره) به آنها داده شد کاملا حکیمانه و مدبرانه بود و امروز باید عمق این کلام را بهتر تبیین کنیم.

طهرانی مقدم گفت: سنگرسازان بی سنگر از اولین افرادی بودند که اقتصاد مقاومتی را در دفاع مقدس عملیاتی کردند و با تکیه بر ظرفیت های داخلی و توان رزمندگان نقش آفرینی بسیار گسترده ای را در این عرصه انجام دادند که سبب خیرات و برکات فراوانی شد.

وی اظهار کرد: سنگر سازان بی سنگر در دفاع مقدس اقداماتی انجام دادند که از نظر مهندسی و فنی شاهکارهای بزرگی بود و امروز بسیاری از نخبگان دنیا مشتاق هستند که این اقدامات و خالق آنها را از نزدیک ببینند.

وی با بیان اینکه پیشکسوتان جهاد سازندگی دنیایی از تجربیات عملیاتی و آموزه های ارزشمند دارند که باید به خوبی از آنها استفاده کرد چراکه سنگر سازان بی سنگر در حوزه پشتیبانی جنگ نقش محوری داشتند، افزود: آنها بی صدا و مظلومانه در دفاع مقدس خدمت رسانی می کردند.

سرهنگ پاسدار غلامرضا کریمی مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی نیز در این آیین گفت: بیان خاطرات و انتقال تجربیات سنگرسازان بی سنگر به نسل جوان جامعه یک ضرورت است چراکه امروز در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم و بکارگیری تجربیات ارزشمند سنگرسازان بی سنگر در حوزه های پشتیبانی از جنگ، اقتصاد مقاومتی و خودکفایی یک ضرورت محسوب می شود.

وی افزود: در چهلمین سالگرد گرامیداشت دفاع مقدس اتفاقات و برنامه های خوبی در استان رقم خورد که بار دیگر به فضای استان رنگ و بوی ایثار، شهادت و دفاع مقدس داد، البته برنامه های گرامیداشت چهل سالگی دفاع مقدس تا پایان سال ادامه خواهد داشت.

کریمی گفت: یکی از اقداماتی که در راستای گرامیداشت چهل سالگی دفاع مقدس تاکنون به خوبی انجام شده راه اندازی نهضت خاطره گویی رزمندگان و پیشکسوتان دفاع مقدس است که تاکنون بیش از ۲۵۰ عنوان برنامه در این خصوص در سطح استان انجام شده که فراتر از انتظار ما بود.

وی اظهار کرد: آنچه در طول برنامه های چهل سالگی دفاع مقدس به وضوح در استان مرکزی مشاهده کردیم استقبال بی نظیر جوانان و نوجوانان از برنامه ها بود که این موضوع را در برنامه هایی همچون آبروی محله، افتخار کوچه ها و نمایشگاه تخصصی دفاع و مقاومت دیدیم.

کریمی گفت: راهبرد راه اندازی نهضت خاطره گویی در سطح عملیاتی مهمترین اولویت مجموعه حفظ آثار و نشر ارزش ها در حوزه انتقال مفاهیم دفاع مقدس است که با این اقدام سعی بر جلوگیری از تحریف حقایق جنگ را داریم و در این راستا از کلیه فرماندهان و پیشکسوتان شاخص استفاده خواهیم کرد.‌

وی افزود: در حوزه انتقال مفاهیم دفاع مقدس آن چیزی که انتظار می رود با جدیت دنبال شود ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در مهدهای کودک است و برنامه ریزی ها باید به شکلی باشد که به طور مستمر این موضوع انجام شود. البته استفاده از روش ها و شیوه هایی که ترویج فرهنگ دفاع مقدس را در میان سنین و اقشار مختلف جامعه انجام دهد یک ضرورت مهم است و لازمه کار محسوب می شود و همه باید به این نکته مهم توجه داشته باشیم.

انتهای پیام